Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Plán misijní činnosti 2009
Lidové misie: Plán misií 2009/2010, situace a budoucnost misijní skupiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Úterý, 18 Srpen 2009 13:47
misie2009-2010V následujícím roce 2009/2010 bude konání lidových misií redemptoristů v ČR omezeno. V adventní době r. 2009 plánujeme dvě misijní akce a v postní době r. 2010 tři výjezdy do farností. Důvodem omezení naší misijní činnosti jsou personální změny v Tasovicích…

 

 

 

T

Tasovice, 18.8.2009

 

 

Plán misií: září – prosinec 2009


TERMÍN

FARNOST

PŘÍPRAVA AKCE

Lidové misie

28.11.-6.12.2009

Dobratice, Vojkovice

Misionáři

11.10. a 1.11.2009

Obnova misií

12.-17.12.2009

Hať, Darkovice

Místní duchovní správce

  

 

 

 

 

Plán misií: leden – červen 2010


 

 

TERMÍN

FARNOST

PŘÍPRAVA AKCE

Farní exercicie

17.-20.2.2010

Velké Pavlovice

Místní duchovní správce

Farní exercicie

27.2.-3.3.2010

Mogilno (Polsko) Místní duchovní správce

Lidové misie

6.-14.3.2010

Radějov, Kněždub,

Tvarožná Lhota

Misionáři

 

 

 

 

 

 

 

Aktuální situace misijní skupiny

 

 

 

Z Tasovic byl k 30.6.2009 odvolán náš spolubratr a zdejší dosavadní duchovní správce P. Zdeněk Šilhánek. P. Jiří Šindelář odchází po prázdninách na rok ke spolubratřím do polského Krakova do misijní školy, tzv. tirocinia. V Tasovicích tedy zůstává sám P. Tomasz Waściński, který se v této situaci rozhodl, že zde bude jeden rok duchovním správcem.

 

 

 

 

 

Budoucnost misijní skupiny

 

 

 

Po návratu P. Šindeláře z Polska počítáme s obnovením misijní činnosti v původní míře. Zůstává ale otázkou, kde bude misijní skupina působit. Jako řeholníci máme právo a povinnost žít v komunitě spolubratří (alespoň tři lidé v jednom domě). Bude záležet na tom, zda se nám do Tasovic podaří přivést jednoho či dva spolubratry, kteří by s námi chtěli takovou řeholní rodinu vytvořit.

 

Toto jsou vyhlídky, jak je poznáváme naším rozumem. Důležitá však je i víra, abychom hledali především Boží vůli a dělali to, co od nás žádá Hospodin. Prosíme Vás všechny o modlitbu, abychom poznali, kde a jak můžeme být jako redemptoristé-misionáři dále užiteční.

 

 

 

V modlitbě spojeni,

 

 

 

P. Jiří Šindelář CSsR

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Září 2010 09:56
 

Komentáře

0 Josef Michalčík 2009-11-08 23:04 #10

Milí prátelé, situaci kolem misijní skupiny nevidím tragicky (jako jeden z členů vedení provincie). Redemptoristé nejsou řeholníci, kteří by lpěli na místě či zvyklostech dané lokality. Jako většina z vás vidí důležitost v tom, aby se hledala Boží vůle. Misie vůbec nemusí zaniknout, ať misionáři budou bydlet v Tasovicích, Svaté Hoře či Frýdku-Místku nebo i jinde.Mezinárodní komunita, která měla vzniknout v Karlových Varech, byla jistou vizí našeho generalátu, které jsme se snažili přizpůsobit. Z různých příčin vzniknout zatím nemohla. Lokalita byla vybrána kromě jiného i zdůvodu, že je západní Čechy jsou místem s největší potřebou misijní činnosti. Toto redemptoristé berou kromě jiného v potaz při rozhodování ohledně vytvoření misijní komunity. Pokud se ukáže větší potřeba přítomnosti misionářů třeba v západních Čechách a pokud spolupráce mezi provinciemi se zlepší, bude vytvořena tam, kde je její potřeba větší. V tomto smyslu jako vedení provincie nemůžeme být ovlivněni vizí jednoho nebo dvou spolubratří. Prosím, přijměte moje slova s otevřeností hledat Boží vůli pro ty, kteří jsou nejopuštěnější - pro ty, kteří např. nemají na dosah misijní skupinu kněží, jak to je u Vás na Moravě. Pokud rozhodnutí vytvořit mezinárodní komunitu nebude směřovat do Tasovic, neberte to, prosím, jako házení klacků pod nohy našim misionářům. Přeji vše dobré a prosím o modlitbu při rozhodování.
P. Josem Michalčík, viceprovinciál redemptoristů

Citovat
0 Hana z Brna 2009-11-02 03:01 #9

Tu odpověď lekešovi píšu za sebe a za ty, kteří jsou na tom, jako já. Myslím, že o. Jiří a o. Tomasz jsou na tom líp, takže na ně to tak neplatí... :-)

Citovat
0 Hana z Brna 2009-11-02 02:53 #8

Citace:

:evil: sice nikdy nespí,ale když všechno přijmeme s pokorou a láskou jako naše Nebeská Maminka ,Pán Bůh udělá zázrak.


Jj... jenomže my nejsme schopní VŠECHNO přijmout s POKOROU A LÁSKOU, JAKO NAŠE NEBESKÁ MAMINKA... To, čeho schopni jsme, se s Její pokorou a láskou vůbec srovnávat nedá... :sad: Ona je čistá, Neposkvrněná, bez hříchu..., my jsme jen hříšníci, jejichž pýcha \"umírá až týden po smrti\" a kteří ani neví, jak vypadá ta Její pokora a láska, čistota a další... (jen vzdáleně můžeme trochu z toho zahlédnout, když nám Bůh dá někdy na chvíli tu milost - když ne, tak jsme jen slepci, kteří se domnívají, že vidí)...
Takže - asi proto Bůh nedělá ty zázraky... :sad:
Ještě, že máme Boží Milosrdenství...
Pane Ježíši, smiluj se nade mnou... Maria, pomoz...

Citovat
0 Hana z Brna 2009-11-02 02:22 #7

Šla jsem se podívat na Váš program, kdy zase budete v Brně, a zjistila tohle... Modlím se, aby tam ta komunita znovu vznikla... i když jsem slyšela (ve čtení na pokračování v Proglase o sv. Klementu Hofbauerovi), že sv. Klement také dlouhá léta (až do smrti - teprve těsně před jeho smrtí přišla opět vytoužená změna k lepšímu) trpěl podobnými problémy - a nevím, proč to Bůh dovolil... :sad: . Vzpomínám na Vaše misie zde v Brně, na kterých jsem mohla být a které mi pokaždé moc pomohly.. A jistě nejen mně... Tak - jak bude Bůh chtít...
Přeji POKOJ A DOBRO !!!
Hana

Citovat
0 Jiri-Sindelar 2009-09-12 20:08 #6

Milý Pavle, vím, o čem píšete a co Vás bolí. Sám se v životě učím zvládat podobné situace. Jsem alespoň rád, že Vám Hospodin prostřednictvím našich misií a modliteb pomohl postavit se zase na nohy. Píšete, že špatný pracovní kolektiv ve Vás rodí nenávist ... Zkuste mít s těma lidma raději soucit. Každý závistivec, bonzák či manipolátor je uvnitř nešťastný člověk. Velmi pomáhá a uvolňuje četba Nového Zákona, kde Kristus říká např. přemáhejte zlo dobrem..., nechte koukol i pšenici růst až do žně..., modlete se za ty, kdo vás pronásledují apod. To je teprve křesťanství, tady se rodí víra, když člověk nemá osud ve svých rukou. Píšete dále, že to musíte vydržet. OK, jen dejte pozor, aby jste nepřecenil své síly. Poznáte-li, že Vás to pracovní prostředí skutečně deformuje a vy to přestáváte zvládat, je lépe včas odejít - i to je umění - neboť co prospěje člověku když získá třeba celý svět, ale např. kvůli své nenávisti ztratí věčný život? V modlitbě spojeni!

Citovat
0 Pavel 2009-09-12 07:49 #5

Vážení přátelé, zdravím z Plzně, denně se setkávám z projevem závisti, bonzáctví a izolace v zaměstnání, protože nemám jinou možnost, tak to musím přežít. K tomu mi pomáhá pan Bůh a společenství s panem Ježišem. Děkuji, že jste se za mne modlili, čímž jsme tak trochu zvítězili nad zlem.Prosím o to i nadále, ... Nevím, jak se mám vyrovnat s nenávistí k těm spolupracovnící m, kterých je 98 % a vlivem těch nervů se chovám nedůstojně... Tak se prosím modlete, já se budu modlit za Vás, aby i Vaše poslání mělo výsledky, jaké máme po misiích v Plzni a i po návštěvě naší farnosti u Vás v Tasovicích, k tomu Vám přeji hodně zdraví boží milosti a požehnání. S pozdravem Pavel z Plzně

Citovat
0 lekeš 2009-09-04 11:54 #4

:evil: sice nikdy nespí,ale když všechno přijmeme s pokorou a láskou jako naše Nebeská Maminka ,Pán Bůh udělá zázrak.

Citovat
0 Egertovi 2009-08-26 05:49 #3

NAŠI MILOVANÍ P.JIŘÍ A P.TOMÁŠI,
ANI NEVÍTE JAK MOC NÁS MRZÍ VAŠE PROBLÉMY S MISIJNÍ SKUPINOU. BYLA BY TO NESMÍRNÁ ZTRÁTA PRO NÁS, KTRERÝM SVOU NESKONALOU LÁSKOU A TRPĚLIVOSTÍ POMÁHÁTE JÍT TOUTO CESTOU, KDYBY TYTO MISIE ZANIKLY, UŽ JE TOMU PĚT LET CO JSTE NAVŠTÍVILI NÁŠ CHVOJNOVSKÝ KOSTELÍČEK NA VYSOČINĚ A STÁLE V NAŠICH SRDCÍCH ZŮSTÁVAJÍ VAŠE RADY, ZÁŽITKY, RADOSTI, PŘEKVAPENÍ...PROSTĚ VY! ÚŽASNÍ KAZATELÉ, HOSTÉ, PŘÁTELÉ. BYLY TO NEUVĚŘITELNÉ DNY, PLNÉ BOŽÍCH MILOSTÍ A NIKDY NEMŮŽEME ZAPOMENOUT A DĚKOVAT.
DĚKUJI BOHU ŽE JSTE!! A V MODLITBÁCH JSME S VÁMI.
OPATRUJTE SE A BŮH AŤ VÁM ŽEHNÁ NA VAŠICH CESTÁCH!!!
MÁME VÁS RÁDI
EGERTOVI S DĚDOU

Citovat
0 Honza 2009-08-25 21:02 #2

Ahoj Jiří,
ještě jednou bych chtěl poděkovat za možnost strávení chvilky u Vás v Tasovicích. Moc si toho vážím a děkuji za takové lidi jako jste u Hofbauerů. Moc přemýšlím o Tasovicích a modlím se za to aby to vyšlo s tou mezinárodní komunitou. Takové místo a lidé se těžko hledají a asi to musí mít vždy trochu těžší. Pokud budeš v kontaktu s otcem Martinem tak mu vyřiď také mnoho pozdravů a můj drobný sen ve kterém ho vidím s vámi v komunitě v Tasovicích se spoustou mladých zapálených lidí.
Ahoj Honza s rodinkou.

Citovat
0 farnost Vřesina 2009-08-18 20:43 #1

Budeme se modlit, aby se vše ve vaší skupině vyřešilo a dobře vše dopadlo. Byla by
věčná škoda, kdyby farnosti přišly o lidové misie, které právě vaše skupina tak dobře
vede !!! Mnoho štěstí - rodina z Vřesiny.

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

Mogilno2010 117
rosice100
P6200029
MisieTrebovice2011141
086
IMG_6709