Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Plán misijní činnosti
PLÁN MISIJNÍ ČINNOSTI PDF Tisk Email
Úterý, 30 Září 2008 01:00

Leden - červen 2011:

redemptoriste-_znak_raduPražská provincie redemptoristů vyjadřuje věrnost svému poslání následujícími formami apoštolské činnosti: a) misie a exercicie b) farní a poutní pastorace c) pastorace mládeže. Misijní skupina v Tasovicích představuje svůj plán činnosti v první polovině r. 2011...

 

http://www.lidovemisie.cz/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/44-zpravy-z-roku-2010/283-misijni-skupina-tasovice-plan-innosti-v-prvni-polovin-r-2011

 

 

 

 

Září - prosinec 2010:

misioniCRRedemptoristé – misionáři, silní ve víře, radující se v naději, horliví v lásce, pokorně smýšlející a setrvávající na modlitbách, jako apoštolští muži a praví žáci sv. Alfonsa s radostí následují Krista Spasitele. Evangelní prostotou života i řeči, sebezáporem a stálou připraveností na těžké úkoly, hlásají lidem hojné vykoupení...

http://www.lidovemisie.cz/cs/novinky/43-novinky-2010/269-misijni-skupina-redemptorist-tasovice-plan-misijni-innosti-na-zai-prosinec-2010

 

 

 

ROK 2009/2010:

 

misie2009-2010V roce 2009/2010 je konání lidových misií redemptoristů v ČR omezeno. V adventní době r. 2009 plánujeme dvě misijní akce a v postní době r. 2010 tři výjezdy do farností. Důvodem omezení naší misijní činnosti jsou personální změny v Tasovicích…

Více zde: http://www.lidovemisie.cz/index.php/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/38-zpravy-z-roku-2009/229-lidove-misie-plan-misii-20092010-situace-a-budoucnost-misijni-skupiny


 

 

 

ROK 2009 (leden-červenec):

 

aktivity2009V první polovině roku 2009 nás kromě misijní činnosti v různých farnostech čeká i několik aktivit spojených s jubileem 100 let od svatořečení sv. Klementa Marie Hofbauera, rodáka z Tasovic u Znojma. Kéž nám Bůh žehná. Akce a termíny zde:

 

http://www.lidovemisie.cz/index.php/novinky/31-seznam-novinek/160-pracovni-kalenda-na-12-r-2009-

 

 

 

 

 
ROK 2008 (září-prosinec):
 

misie2008.jpg

V druhé polovině roku 2008 čekají misijní skupinu redemptoristů tři tzv. "Obnovy misií" ve farnostech, které už známe, čtyři "Lidové misie" v nových farnostech a dvě "Setkání spolupracovníků". Podívejme se, co, kdy, jak a kde se bude dít.

 

 Plán misií zde:

 http://www.lidovemisie.cz/index.php/ke-staeni-mainmenu-37?func=fileinfo&id=4

 

 

 


Ještě koncem prázdnin se pokusíme shromáždit naše občasné spolupracovníky a během posledního prázdninového víkendu (29.-31.8.) se setkáme v našem klášteře v Tasovicích, abychom si rozdělili úkoly a připravili se po stránce duchovní i intelektuální na úkoly, které nás čekají na misiích.

Poté se podíváme do Královéhradecké diecéze, do města pohádek, Jičína (2.-7.9.), kde nás čeká obnova misií a zajímavá, pestrá farnost. Ve spolupráci s tamními věřícími bychom si mohli v Jičíně dovolit i nějakou formu pouliční evangelizece. Jičín by to jistě potřeboval.

Následují lidové misie v tradiční části Ostravsko-Opavské diecéze, na tzv. Prajszké, v česko-polském pohraničí, v Hatích a Darkovicích (13.-21.9.). Tuto oblast už docela dobře známe. Dá se předpokládat, že zde bude množství věžících a tudíž prosíme o jakoukoli pomoc spolubratří, kněží i laiků.

Poté se vracíme na obnovu misií do Královéhradecké diecéze na Vysočinu do Hlinska (2.-7.10.), sympatické farnosti uprostřed načí republiky. Doufáme jen, že tam v té době ještě nebude ležet sníh:).

Koncem října se přesuneme do arcidiecéze Olomouc, do velké farnosti Uherský Brod (18.-26.10.), kam jsme zváni na lidové misie. Také zde prosíme o pomoc spolubratry redemptoristy, kněze i laiky.

Počátkem listopadu vedeme lidové misie v malých vesničkách Rychaltice, Hukvaldy a Háje (8.-16.11.) v diecézi Ostrava-Opava. V případě pomoci spolubratří bychom mohli zároveň uskutečnit i misie v sousedních Kozlovicích.

Záčátek adventní doby nás zastihne na západě Čech, v Plzni, ve farnosti sv. Jana Nepomuckého (29.11.-7.12.), lidové misie zde povedeme v místě našeho bývalého kláštera. Zde se schází i početná komunita věřících ze Slovenska, zdejší farář si proto přeje i účast některého ze slovenských redemptoristů. Také bychom si to velmi přáli:).

Koncem adventní doby se konečně dostaneme i do tč. naší Brněnské diecéze. Obnovu misií povedeme ve dvou živých farnostech Tvarožná a Blažovice (12.-17.12.). I zde budeme mít plné ruce práce, takže prosíme o jakoukoli pomoc.

Na přelomu nového a starého roku chystáme druhé setkání našich spolupracovníků (29.12.2008-1.1.2009), během kterého zhodnotíme naši misijní spolupráci, naučíme se zase něco nového a samozřejmě oslavíme i nový rok 2009, který se ponese především v duchu oslav 100 let od svatořečení našeho rodáka z Tasovic, sv. Klementa Hofbauera.

S prosbou o modlitbu za misie i misijní skupinu, P. Jiří Š.

 
Ohlasy:
Szczesc Boze, witaj Jiri!!! widze, ze dalej duzo pracujecie!! z Jezusem- to jest piekne!! tu, na Bialorusi, tez jest dosc sporo pracy!! zapraszam tu serdecznie!!! z Panem Bogiem!! A. J.
ps. pozdrowienia dla o.Romana (nie pamietam nazwiska) z ktorym bylem na miesiacu Odnowy na Lubaszowej

Ahojte Jiří a Tomáši!
Přeji především vše nejlepší od našeho Pána a Boha a Jeho požehnání do
všeho, co Vás čeká. Držím vám plalce, vzpomenu také v modlitbě. Já mám
misie "jen" v rámci své farnosti, 18. května máme první svaté přijímání.
Máme teď schůzky i s rodiči, zítra adoraci. tak také prosím o modlitbu. T.
Otče Jiří and com. modlíme se , přejeme vám všechno dobré, což jest Boží požehnání a prosíme i o vaši přímluvu za nás v Dřevohosticích. D.
Chvála Kristu,
děkuji moc za Vaše e-maily. Vždy, když dojdou, mám pocit, že mi konečně došlo něco smysluplného, co mi udělá radost a potěší,  a ne jen samé poptávky, nabídky a pod. Píšu z tvaroženské farnosti - dočetla jsem se, obnovu misií plánujete na prosinec. Loni v září se dalo dobře chodit polňačkou /z Velatic/, snad dá Pán, že nezapadneme do bláta.
Přeji a vyprošuji Vám do Vaší práce hodně síly a Božího požehnání. Zdraví A. S.

Děkuji moc za zprávy a myslím na Vás. Zdraví L.

Vážení otcové Jiří a Tomáši,
posílám Vám hezký pozdrav z farnosti Kozmice. Tuto neděli bude v naší farnosti odpust sv. Floriana, bude to přesně rok, co jste pobývali v naší farnosti. Vzpomínám na tyto dny velmi ráda, zvláště na tu poslední nedělní mši sv. na sv. Floriána. 
Na Vašich stránkách jsem se dočetla, že můžete příp. zájemcům zaslat DVD z misií v H.Králové 2008. Moc bych si přála připomenout Vaše promluvy i  tu  úžasnou atmosféru. 
Moc se na ni těším a DĚKUJI ! Pán ať je  s Vámi i  na Vašich nynějších cestách !
R.

Milý otče Jiří,
koukla jsem teď na vaše stránky Lidových misií  a dle posledních
dvou příspěvků jsem pochopila, že měl někdo něco proti misiím, že vás někdo zranil...to mě moc mrzí...vím, jak to bolí, když člověk člověka se snaží někdy smést, dostat na lopatky,...ale toho pozitivního, co přinášejí vaše misie, misie vedené Božím Duchem, je MNOHEM, MNOHEM, MNOHEM VÍC!!! Oslovuje to mladé, střední generaci i seniory...to jste nakonec u nás také zažili...člověk, který kritizuje, shazuje činnosti druhých atd.,aniž by se je snažil více poznat, pochopit, atd. je velmi, ale velmi prázdná nádoba. Hodně sil a krásný den.
H.

Aktualizováno Středa, 19 Leden 2011 12:32
 

Komentáře

0 Richard 2017-12-04 23:38 #9

Hi I am so glad I found your webpage, I really found you by accident, while
I was researching on Aol for something else, Anyways
I am here now and would just like to say thanks for a
marvelous post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design),
I don’t have time to read it all at the moment but
I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the
superb b.

My weblog - pozdrowienia
swiateczne bozego narodzenia: http://local-ads.ca/user/profile/321484

Citovat
0 Mashamup 2017-12-04 19:35 #8

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Forest 2017-12-04 17:52 #7

Hi, this weekend is nice designed for me, since this occasion i am reading this impressive educational paragraph here at my home.


Also visit my webpage najpiękniejsze życzenia ślubne (lockscreenwall paper.com: http://lockscreenwallpaper.com/profile/dalenye8162)

Citovat
0 Nathaniel 2017-11-30 21:33 #6

My brother recommended I may like this blog. He used to be
entirely right. This post truly made my day. You cann't believe just how so much time I had spent for this info!
Thanks!

Here is my weblog ... cosa bisogna fare per
aumentare la massa muscolare (Agustin: http://sentinelsoundsolutions.com/MyBB/member.php?action=profile&uid=44172)

Citovat
0 Carolyn 2017-11-29 16:51 #5

Hurrah! At last I got a webpage from where I be capable of actually take useful facts concerning my study and knowledge.Stop by my homepage: cure hormone de croissance musculation (www.sunskyforum.com: http://www.sunskyforum.com/home.php?mod=space&uid=388612&do=profile)

Citovat
0 Elke 2017-11-29 16:01 #4

I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so
people could connect with it better. Youve got an awful
lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?


Here is my page: como aumentar rapidamente masa muscular (Jamila: http://.ma/montada/member.php?u=371407)

Citovat
0 Brandy 2017-11-29 12:40 #3

Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back
to your webpage? My website is in the exact same area of interest as yours and my visitors would
certainly benefit from some of the information you present here.
Please let me know if this okay with you. Many thanks!


Look at my web page schneller muskelaufbau tabletten: http://Www.Thinkingfoods.com/en/component/k2/itemlist/user/9663

Citovat
0 Juliezdak 2017-11-26 19:28 #2

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Tommy 2017-11-24 10:34 #1

Hi there fantastic website! Does running a blog such
as this require a great deal of work? I've absolutely no understanding of computer programming
but I was hoping to start my own blog soon. Anyhow,
if you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
I know this is off topic nevertheless I simply had to ask.
Thanks a lot!

My homepage - beztłuszczowa masa
mięśniowa: http://favorit-club.ru/user/NapoleonFlockhar/

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010061-8
P1010062-16
IMG_0059
P1010041-21
LetoviceOBN2012 35
IMG_7447