Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


OHLASY PDF Tisk Email
Středa, 19 Prosinec 2007 23:39
Některé ohlasy kněží i laiků (pozn. ohlasy na misie konané v roce 2008 se nacházejí přímo na konci příslušné zprávy z misií, nikoliv v této rubrice)


Get the Flash Player to see this player.


Chci Vám moc poděkovat za fotky!!A za také za Lidové misie, bylo to skvělé!!!!!!! Doufám, že nás zase brzy navštívíte:) M.B, Luže

Moc dekuju za poslane fotky a vubec za vsechno,co jste pro nas udelali.Moc lituji toho,ze jsem byla pres tyden pryc a programu se nemohla tolik ucastnit..O to vic jsem mozna citila tu zmenu nasi farnosti po tydnu s Vami a s Bohem.Vsichni byli jako jedna velka rodina plna elanu a radosti... proste krasny!Jeste jednou moc dekuju. At Pan zehna Vam i Vasi praci!! S pozdravem L.M.

Milý otče Jiří, děkuji za e-maily. Tři přišly 2x, ale to samozřejmě nevadí. Manželka si prohlédla tu záplavu fotografií a některé mi popsala. Budeme mít památku. Děkuji Vám za čas, který jste pro mě vynaložil. Věřte, že nebyl marný a že jsem získal klid a sílu, které tak potřebuji ve své složité rodinné a zdravotní situaci. J.D.

Vážený otče Jiří, moc děkujeme za fotky z misií u nás v Chrasti. Celé misie nám hodně přinesly. Je škoda, že nemáme všechno, co jsme slyšely od vás všech, nahrané. Pouštěly bychom si to a znovu díky vám objevovaly Boží milost i Boží vůli. Modlíme se, aby vaše misie byly všude aspoň tak přínosné jako u nás. Posíláme pozdrav též otci Tomášovi a bratru Petrovi. K.a A. Š.

Chci poděkovat touto cestou otci Josefovi za pozvání misionářů. A mám k Vám všem jednu prosbu. Hlásejme, že misie nejsou jenom pro staré lidi. Někteří kněží se boj pozvat misionáře na lidové misie do svých farností. Proto Vás prosím, aby z nás bylo vidět, že ty misie nikomu neublíží, ale ukáží další cestu v duchovním životě. Mnoho křesťanů se nachází na křižovatce ve svém duchovním životě a potřebují promluvit s někým jiným, který je může trochu zformovat a ukázat jim cestu. P.

Byli to ti nejlepší misionáři, které jsem kdy viděl, a tak se s vámi chci podělit o své veselé dojmy, které jsem získal díky nim. Tomáš (první misionář) Na začátek bych také chtěl říci, že se mně líbili všichni tři misionáři, který nás po celý týden vedli, ale jelikož je Tomáš takový nejvíce vyčnívající, zapamatoval jsem si ho tak nějak nejlépe. Přesné příjmení tohoto misionáře neznám - vím prostě jen, že je to Tomáš. Tomáš je z Polska, do Čech se ale dostal již dříve. Co mě na něm nejvíce zaujalo, byl jeho smysl pro humor. Dokázal zavtipkovat i v kostele, to je místo, ve kterém se někteří staří kněží doslova bojí jakkoli své 'diváky' pobavit (myslím si ale, že na tom nic špatného není). Další perličkou byla čeština. Umí krásně česky, docela mu závidím - naučit se já takto anglicky, nevím, kde už bych byl - ale velmi se líbí jeho zvláštní výrazy pro paní (mama), pána (tata), atd.  Při zpovědi to také nebyla žádná nuda - dokázal mě 'zabavit' a přesto to všechno bylo duchovně krásně způsobilé. P.

Petr s námi vedl nádherné školy modtliby, ale i setkání mládeže. Vždy dokázal zaujmout, byl vtipný, ale i tak mu stále každý při jeho promluvách věnoval stoprocentní pozornost. Jak říkali Tomáš s Jiřím, Petr z nich umí nejlépe česky, a že nelhali je vážně pravda. Petr dokázal mluvit hodiny, ale i tak hrozně moc zajímavě, že vám prostě nějaký ten čas nevadil. P.

Jiří byl asi nejkazatelnější ze všech tří. Opravdu - jeho kázání byla krásná. Víc už o něm říci nedokážu - asi jen, že byl (v dobrém slova smyslu) pravým opakem Tomáše.  Tento článek dovedl vyjádřit asi jen desetinu mých pocitů - ale aspoň něco... Pro to, abyste věděli, jak moc mě tito misionáři posilnili, byste se se mnou museli setkat. Pozn. doufám, že se ani jeden z misionářů nebude zlobit, že je v celém článku nazývám jen křestními jmény. F.N.

Misie byly skvělé a přeji si, aby se ještě někdy zopakovaly. F.N.

Slava Isusu Christu a Bohorodici, drahý otče biskupe Dominiku, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za podporování Lidových misií. Jsem velice rád, že jste poskytnul bratřím redemtoristům poutní místo Matky Boží v Králikách. Tito bratři vykonávají velice důležité dílo na vinici Páně.V minulých dnech probíhala Lidová misijní obnova v Luži a Chrasti. Tito bratři vykonávají lidové misie v duchu obnovy celé farnosti. Jedná se o velký klad pro farníky i samotného kněze. Tito kněží dokáží vykonat velké dílo Boží v evangelizační práci. Mám k Vám otče biskupe velikou prosbu, abyste promluvil ke kněžím ohledně pořádání Lidových misií. Uvědomuji si, že nemůžete kněžím přikázat, aby v každé farnosti probíhala Lidová misie, ale důležité zdůraznit potřebnost misií pro dnešní svět.  V modlitbě spojeni P.Č.

Pozdravujeme vas z klastora sestier redemptoristiek v Sacurove a ubespecujeme vas o modlitbe za trvajuce misie. Prajeme vam a vyprosujeme pozehnanie Bozie a trvale duchovne ovocie. V Panovi vase sestry zo Slovenska

Děkujeme za zprávy a fotografie,často na Vás vzpominámé a ještě jednou děkujeme za překrásné dny které jsme diky vám prožili.Mír a pohodu z této obnovy ještě dlouho poneseme ve svých srdcích.Jsme s vámi ve svých modlidbách a přejeme plné Boží Milosti Velikonoční svátky K.

Moc děkuji za zaslané fotografie. Pokud můžu prosit, byl bych rád, kdyby jste mi zaslali 4. část fotografií, která mi chybí. Děkuji moc za světlo, které jste přinesli do mé duše. Moc si přeji, aby nepohaslo a bylo posíleno vaší návštěvou naší farnosti za rok, jak jste přislíbili. Na setkání s vámi se moc těším. Velmi rád poslouchám lidi, kteří umí mluvit o Bohu tak poutavě a se zanícením jako vy. Přeji vám spoustu úspěchů při dalších misiích v dalších farnostích a prosím Boha, aby vám žehnal ve vaší práci. S.K.

Vážený otče Jiří, omlouvám se za opožděné poděkování, ale dnes jsem po dvoutýdenní nemoci poprvé v práci. Po otevření pošty jsem byl velmi mile překvapen. Takový obsáhlý dárek jsem ani nečekal. Veškerý písemný i obrazový materiál mne velmi potěšil. Myšlenkami jsem se mohl tak opět vrátit zpět do této pro mne tak nádherné doby misii v naší farnosti. Tyto misie byly přímo balzámem na duši v dnešní až moc přetechnizované a uspěchané době. Díky za ně Pánu Bohu i Vám misionářům. Děkuji za obrazový materiál. Zdravím Vás , P.Waścinskiego i P.Beneše. E.U. P.S. Pokud mne cesty někdy zavedou do Králík, tak se u Vás zastavím. Už se těším.

Přeji Vám hezký den, otče Jiří! K Vašemu nedělnímu svátku bych Vám chtěla popřát hodně zdraví, energie, božího požehnání a abyste byl vždycky otevřený lidem tak, jak jsme Vás poznali u nás na lidových misiích v Bystřici nad Olší. Lidové misie se mi velmi líbily a myslím si, že mi i pomohly pochopit a znovu mi připomenout, co je podstata mého života a na co bych neměla v kontaktu s Bohem, ale i s lidmi zapomínat. Zároveň bych Vám chtěla za toto poděkovat a toto poděkování předejte i ostatním, kteří nám během lidových misií přinesli do farnosti Boží slovo. S přáním hezkého víkendu Vás zdraví B.T.

Milý otče Jirko, děkuji za zprávy z lidových misií. Chtěla bych všem vám misionářům popřát požehnané a radostné Velikonoce. Ať Vás Pán Bůh provází na všech dalších vašich cestách. ('...on vydal svým andělům o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách, budou tě na rukou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil...'). A 'ať Vám stále žehná svojí probodenou dlaní, vždyť hluboce je vryto Vaše jméno na ní...' (1. - 5.4. by se nám mělo narodit miminko, jestli to pro vás nebude velká zátěž prosím o modlitbu za šťastný porod.) S modlitbou za vás a vaši práci K.L.

Chvála Kristu,  jsme jedni z věřících, kteří chodili na misie pod Vaším vedením každý den (do Bystřice nebo do Vendryně). Na konec jste říkali, že vždy posíláte pár fotografii, pár informací, co si o tom všem myslíte, možná nějaké statistiky. Takže se ozýváme, pozdě ale přece, rádi bychom, pokud možno, tyto info dostali. Děkujeme a přejeme, ať Vám Bůh žehná ve Vaší "PROFI" práci. B.M.J. PS. Možná si nás vzpomínáte bratře Jiří a bratře Tomáši, my jsme byli ten pár, co jsme na podzim byli u toho, jak se dával dohromady harmonogram :-). (To bylo na Katolického silvestra.) PS2. Už se těšíme na "poprowki"!

Děkuju za fotky a těším se na podzim až k nam zase přijedete do Bystřice.D.M.

Vazeny otce Jiri.Dekujeme Vam za Velikonocni blahoprani.Stale cerpame silu z misii z Drevohostic.Spolecne s otcem Tomasem jste nam otevreli srdce a my jsme tak lepe prozili Svaty tyden a dnesni Velikonocni radost ze vzkriseni naseho Pana!!!Jeste jednou Vam obema i bohoslovcum Pan Buh zaplat! S pozdravem rodina K.

Otče Jiří, děkuji za poslané fotografie a zprávu o misiích u nás.Chtěla bych podotknout k Vaší připomínce, že tu nejsme nějak zvyklí sdílet navzájem své zkušenost, že to není tak zlé s námi. Už devět roků se scházíme my senioři dvakrát do měsíce a dokonce stále udržujeme plný počet "zakládajících členů" , scházíme se rádi a snad jsme i užiteční. Osobně vidím jeden takový hlavní důvod pro pesimistické nářky na různé potíže v církvi v tom, že jsou tu pořád snahy podbízet se v zájmu získání lidí, místo aby si církev udržovala všechno, co se celé věky osvědčovalo.Snahy získat někoho slevováním z požadavků mají velice krátký úspěch. No ale to by bylo na dlouhou debatu.Vaše misie nám udělaly hodně radostí a věřím, že to mnoho lidí bude umět zužitkovat.Škoda, že už nepatřím mezi mladé /1926/, a že jsme za éry komunistů tolik zameškali. Přeji vám všem všechno dobré a těším se se všemi seniory na setkání s vámi i na zprávy od vás. S Pánem Bohem D. Š.

Zdravím vás oba, otče Jiří a otče Tomáši a děkuji za zprávy. Já jsem teď ve stavu stálého kolísání krevního tlaku, když jen zavadím o Tv kanál z ciziny, kde jsou nehorázné 'příspěvky' jaký aby už byl nový papež a vrcholem jsou bojovnice za úřad kněžek. Prý to bylo až do 11 století v církvi normální, to si musím nechat otcem Arturem vysvětlit. Věřím pevně a doufám, že zemřelý papež dělá vše, co se dá, aby věci usměrnil.Proto vidím ve vaší práci velmi užitečné počínání, protože se lidi vyburcují z duchovní lenosti. A´t tedy Pán Bůh vaší práci stále žehná. D. Š.

Pozdravujeme Vas p. Jiři i vsetkych Vasich spolubratov o. redemptoristov. Dakujeme Vam za vsetky informacie o misiach a inych podujatiach, ktore sa vo Vasej farnosti organizuju. Tesime sa, ze Vasa misionarska praca ma uspech u veriacich. Usudzujeme to z fotografii ktore nam posielate z roznych kostolov. My Vas uistujeme o nasej modlitebnej pamati a prajeme Vam, aby aj nadalej Vas misionarsky zapal rastol a mal svoje hlboke korene v nasom Vykupitelovi a jeho Matke Marii. S darom modlitby sestry redemptoristky zo Sacurova.

Milí otcové Jiří a Tomáši! děkuji za zaslané zprávy z vaší misijní činnosti,nezapomenu s modlitbou. Přes svůj pokročilý věk se domnívám, že nepatřím mezi škarohlídy, jen se přiznám, že někdy mám co dělat, abych přežila duchovní a duševní úroveň dnešního lidstva.Přimlouvám se za to, abyste při své misijní,záslužné činnosti připomínali i to, aby šli příkladem jiným lidem i svým chováním a rozhledem. Přeji vám milost v setrvání v dobrém. D.Š.

Děkujeme za milou informaci o průběhu obnovy misií v Jablonném. Jsem potěšen, kdykoliv slyším o lidových misiích nebo o něčem, co s nimi souvisí. Vyprošuji Vám hodně Božich milostí do dalšich kroků ve službě našeho Pána. Za FATYM Vranov nad Dyjí P. Marek Dunda

Ojciec Jiri, Dziekuje za wiadomosci o Waszych Misjach. Gratuluje. W lipcu i sierpniu bede w Polsce to moze uda sie nam spotkac. O. G.

Děkujeme za fotky a nové informace, jsem rád že jste adresu po mně správně přečetl. Přejeme Vám celá rodina k svátku hodně božího požehnání. Pozdravujte i Tomáše a Romana. P.K. s rodinou

Chvála Kristu, zdravíme vás a k úspěchům vaší poslední misijní obnovy v Lomnici připojujeme vydařený "úlovek" cestou zpět do Králík. Gratulujeme a přejeme vám i P. Bohuslavovi (kterého tímto zvláště zdravíme a děkujeme za milou zprávu), hodně zdaru ve všem, do čeho se i napříště pustíte (s Boží pomocí). O+H.J.

Milý otče Jiří! Děkujeme Vám za zaslání fotografií z Obnovy misií u nás v Lomnici. Rádi vzpomínáme a čerpáme z vašich impulsů. Jsme rádi, že jste umožnili našemu tatínkovi pobyt u Vás. Věříme, že mu tato změna prospěje ke zdraví. Moc jeho i Vás pozdravujeme! rodina Z.

Dobry vecer otce Jiri, dekuji za poslane fotky. Je opravdu co prohlizet. Presto, ze jsem ve Zruci stravila jen vikend, bylo to fajn. Tak nejak mi to zrovna prislo vhod. Dekuji vam vsem za posilu a vyprosuji pro vas silu do dalsi praci. Doufam, ze to nebylo naposledy. Srdecne z Kladna zdravi  R.K.

Krasny den. P. Jiri, jmenuji se L.Z. a zname se z misii ze Slatinan. Hlavne se asi zname od vas z Kralik, kde jsme minuly rok o prazdninach byli u vas a trosilinku jsme pomahali ve vasem pristresku, kde jsme bilili mistnosti (a damy a kluci cistili okna v hlavni budove) a o neco pozdeji o prazdninach jsme u vas byli jiz v techto mistnostech ubytovani, kdyz jsme navstivili Cihelnu 2004 -vojenska prehlidka. Zajiste znate naseho (nyni asi byvaleho) pana farare B.S, ktery uz u nas neni a je nekde jinde, ze ano. Pokud byste potkal otce Bohuslava, takze ho zdravim nejen ja, ale i nase spolecenstvi a pokud bude moznost, radi bychom se za vami do Kralik opet prijeli podivat a treba i s necim pomoci. Pokoj a dobro. L.Z.

Chvála Kristu, otče Jiří, díky za zprávy o všech misijních akcích, je to zajímavé a moc vám fandím! Přeji Boží požehnání a těším se někdy, že to domluvíme u nás. Zatím jsme to odložili. Mám na Vás malou prosbu: chystáme se s našimi dospívajícími hochy na puťák a za cíl jsme si letos vybrali právě Horu Matky Boží v Králíkách. Půjdeme pohořím Orlických hor a zakončili bychom u vás.Bylo by to pravděpodobně ve čtvrtek 25. nebo pátek 26.srpna a nezdrželi bychom se dlouho, tedy na mši sv. a podle denní doby bychom možná poprosili o skromné místo na přespání (máme vše s sebou). Bývá nás do 10 lidí. Snad vám to nepřinese žádné komplikace. Ještě bych se ozval, asi telefonem, až to bude časově blíž a budu třeba vědět bližší odhadovaný čas příchodu. Děkuji za ochotu. Pán Bůh zaplať! S přáním Boží ochrany a pomoci P. O.M.

Srdečný dík za snahu o uzdravení našich duší a za zaslání fotografií. Potřebovali bychom Vás častěji ! Pozdrav z Morán zasílají K.H. a sourozenci

Milý pane Šindelář, děkuji Vám za zaslání emailu s mnoha fotkami z misií ze Zruče nad Sázavou a okolí. Moc se mi líbí a udělal jste mi radost. Přeji Vám i ostatním spolubratřím, aby Vaše misijní dílo našlo svoje místo v srdcích a myslích lidí, kteří se s Vámi setkají. Bůh Vám žehnej. S pozdravem V.M.

Zdravím z Dolního Benešova! Po dlouhé době rozhodování a zvažování kam se vydat na dovolenou nás napadla Praha a s tímto návrhem selá rodinná rada souhlasila!Uvažovali jsme, že kromě navštívení památek,atd... by jsme velice rádi navštívili vás!Ani jsem nečekala, že tento návrh tak bouřlivě přivítají!Doufám, že nebudete zrovna podnikat nějakou misií i když i na tu velice ráda vypomínám či že nebudete na letní odpočinkové dovolence, rádi by sme vás totiž znovu viděli a alespoň na chvíli si povídali! Škoda že nejsou misie častěji, jelikož velice rádi na ně vzpomínáme a vykládáme o ni přátelům! S pozdravem D.+rodinka K.

Milý otče Jiří, děkuji za srdečné přání k svátku. Po návratu z exercicií v Českém Těšíně jsem zas nasadila plné pracovní tempo a úplně zapomněla, že nějaký svátek vůbec mám, tak to bylo takové milé překvapení. Konečně se mi podařilo otevřít všechny přílohy mailů, co jsem od Vás obdržela. Se zájmem jsem pročetla tu o misiích ve Zruči nad Sázavou. Ráda bych se o evangelizaci, kterou s paterem Tomášem děláte, dozvěděla něco víc, a tak mě moc potěšilo i Vaše pozvání na seminář k vám do Králík. Proto tento mail berte i jako mou závaznou přihlášku. Dorazím 23.8. hned zrána. Co se týče té přílohy o pronájmu poutního domu, vyvěsím to na pár vhodných místech, kde se budu pohybovat - Ústí, Chrudim, Praha, Hradec, Podkrkonoší. O nikom vhodném osobně nevím, třeba to někoho osloví. S pozdravem a přáním pokoje a radosti v Kristu :)  M.K.B.

Pochvaleny bud Jezis Kristus! Dakujeme vam za informacie, ktore nam posielate o misiach a inyvh podujatiach. Uistujeme vas o nasej modlitebnej pamati a vyprosujeme vam hojne Bozie pozehnanie. V modlitbe spojene s vami sestry redemptoristky

Pán Bůh zaplať za potěšitelné zprávy a Bohu díky za Vaši činnost. Zdraví a o požehnání prosí jáhen L.K.

Otče Jiří,  velmi Vám děkuji za krásné fotky, ale především za radost, kterou jste, jistě nejen mně, způsobili svou přítomností ve Chvojnově.  Musím říct, že mě velmi upoutalo Vaše fotografické vidění chvojnovského kostela. Ne, že bych někdy pochybovala o jeho kráse, ale na těchto fotkách působí přímo honosně. Musím se na něho podívat z jiného úhlu..... Tedy ještě jednou díky a pozdravte, prosím, otce Tomáše i bratra Petra. J.Č., Služátky

Vážení misionáři, milí otcové Jiří a Tomáši, právě jsme si prohlédli zaslané fotografie a moc se nám líbily. Tisíceré díky. Samozřejmě Vám rádi pošleme i naše, ale protože se připojujeme na internet po telefonu a taky bychom rádi zachovali kvalitu fotek, pošleme je na CD. Už víckrát jsme to tak udělali a doručení prostřednictvím pošty dopadlo dobře a ke spokojenosti příjemce. Včera jsme s P.Markem měli na faře setkání účastníků misií a vzpomínali jsme a hodnotili, co se nám na misiích líbilo a co nás zvlášť zaujalo. Někomu víc imponoval dynamičtější projev P.Tomáše, jinému se spíš zamlouval umírněnější přednes P.Jiřího, všem se moc líbil osobními zkušenostmi podložený přístup sl.Dominiky k tématum školy modlitby. Všichni jsme ale vyjadřovali radost nad tím, že nám bylo dopřáno, abychom se mohli zúčastnit lidových misií, které se v naší farnosti konali naposledy před 77 lety. Patří za to dík Vám, otcům misionářům, ale i našemu panu farář, P.Markovi, že Vás pozval. S přáním dobra a pokoje a s prosbou o modlitbu zdraví Vaši R. z Týna n. Vltavou.Zdravím Vás, ako vidím tak naplno pracujete. My to až také nemáme, kedže tým ako taký ešte neexistuje, momentálne zháňam laikov do misijného týmu a vidím že naozaj platia slová Pána Ježiša, že žatva je veľká ale robotníkov málo ale aj tak sa mi už podarilo niekoho objavit tak som rád. Dávam vám do pozornosti našu webovu stránku: www.vincentini.sk, kde sa možte dozvedieť celkovo o našej Misijnej spoločnosti a taktiež o našich aktivitách ako na Slovensku tak aj tu v Čechách a na Morave. Už o týždeň začíname duchovné obnovy a bude to tak po celý post. Trikrát by sme mali íst na severovýchodné čechy a trikrát budeme tu v okolí Zábřehu. No a po veľkej noci by sa mal rozbehnúť formačný seminár pre laikov a rehoľné sestry, ktoré budú zapojené a taktiež budú patrit do nážho misijného týmu. Tak len dúfam, že Boh nás bude žehnať. V modlitbách P. Stanislav B., CM, Loštice.Milí spolubratři, se zájmem jsem pročítal Vaši zprávu o působení v západních Čechách. Jsem Vám vděčný, že se nevyhýbáte ani těmto 'pozapomenutým' krajům. Vždyť právě zde potřebují ti nemnozí praktikující křesťané nejvíc povzbudit, aby obstáli v nelehkých podmínkách. Ještě jednou díky. Přeji Vám hojnost Božího požehnání do dalšího nelehkého, ale potřebného díla. P. M.D., Vranov n. Dyjí.Srdečný pozdrav všem redemptoristum, zvláště P.Jiřímu, P.Tomášovi a bohoslovci Jiřímu! Milý Jirko farníci z Přibyslavi mne stále kladou otázku kdy k nám přijedete na obnovu misií. Vím, že jsi říkal o vaši vytíženosti na podzim tohoto roku. Prosím tě za naši farnost, abyste si pro nás vyčlenili čas, třeba na začátku roku 2007. Byli bychom vám moc vděčni. S přáním Božího požehnání pro vaši službu P. Z. K. z Přibyslavi.Drahy Pater Jirko! Velmi pekne Vas podzravujeme z Bielska. Dakujeme Vam za Vase podelenie sa informaciami z misijnych prac. Modlime sa za Vas, aby Pan otvaral dokoran dvere ludskych srdc na prijatie Dobrej noviny. Nech Pan zehna Vasu pracu, vynalozene usilie i tych vsetkych ku ktorym ste poslani! Verime, ze Duch Svaty Vas povedie svojou mocou a silou. Majte sa krasne! Pozehany den a dalsie misie!! S darom modlitby ostavaju sestry redemptoristky z Bielska.

Dobrý den otče Jiří,  zdravím Vás z Řečkovic, věřím, že jste se šťastně vrátili na vaši "základnu" a načerpáváte zpět sil, kterých jste u nás tolik rozdali. Posílám pár obrázků z návštěvy v naší rodině a pak pěkný záběr z věže na krásné včerejší zakončení. Záběrů z neděle mám víc, kdybyste chtěl, ale pokud jste včera byl na obědě u pana Š., ten byl hlavním fotografem.  Mějte se pěkně, pozdravujte spolubratry a ještě jednou dík za vše co jste nám během těch osmi dnů předali. J.B, Brno Řečkovice.

Otče Jiří, moc děkujeme za úžasné misie. Byl to nezapomenutelný zážitek. Fotky si vyzvedneme u p. Š. Ještě jednou Bohu díky M.

Vážený pane Šindelář,bylo to pro naši rodinu velikým svátkem prožít lidové misie s Vámi. Byl bych moc rád, pokud by jste mi fotky zaslal na můj e-mail i když je to velký soubor. Ať Vás na Vašich cestách provází Bůh. Předem děkuji a jsem s pozdravem I.P.

Vážený Otče Šindeláři, jste velmi pohotový. Než jsem Vám stačil sám poslat včera večer upravené fotky, už jste mne předešel. Takže aspoň teď opožděně až 2. den posílám svůj malý příspěvek, vzal jsem si foťák až na poslední 2 dny misií. Snad něco použijete-zase záběry z jiného úhlu. Na druhé straně jsem rád, neboť přece jen focení trochu odvádí od duch. prožitku. A vy jste fotil sám a myslel tím na nás. Pokud jde o mne a nedělá Vám to problémy, prosím Vás o zaslání fotek manželského slibu, neboť nás tam fotil J.B. Vaším fotoaparátem. Moje schránka na seznamu je obrovská -2GB a jeden mail vč. příloh může být 13MB. Ale myslím, že ještě existují další způsoby předání fotek- a/ servry tzv. fotoalba a každý si vytáhne fotku, která se mu líbí b/ server www. uschovna.cz, jiný způsob předání velkých souborů Ale nechci poučovat, to je jen případný námět pro další Vaše akce.  Moc se ženou a dětmi děkujeme už za to zaslané a zvláště za Vaše řečkovické devítidenní působení. Mne osobně oslovilo nejvíc Vaše vzorné vedení, osobní svědectví o Kristu s překonáním rodinných překážek a podobenství o bambusu. U Tomáše, kterého tímto také moc pozdravuji pak, neuvěřitelný "výkon" při páteční promluvě na téma blízkost a vzdálenost od Krista, vyjádřené tak jednoduše, ale o to výstižněji, hořícími svíčkami. Skoro jsem ani nedýchal, jak to bylo působivé !!! Přeji Vám mnoho sil do dalších misií a těším se, že se zase jednou u nás v kostele zastavíte a duchovně nás oblažíte! za rodinu U. Váš V.U.


Dobrý večer,děkuji mnohokrát za Vaši zprávu a zejména za dny, které jste s námi prožili v naší farnosti. Přeji Vám mnoho milosti a božího požehnání do Vaši další práce. P.K.

Vážení, mnohokrát Vám děkuji za zprávy, které mi zasíláte. Vzpomínáme na Vaše misie a na duchovní obnovu ve Chvojnově. Již ode dneška počítáme dny, kdy se s Vámi setkáme opět. Tentokrát na LIDOVÝCH MISIÍCH v Pelhřimově. Ani v naší obci nejsme bez duchovní aktivity. Kostel zde nemáme, ale u malebné kapličky, které si místní velmi váží, máme každoročně mši svatou. Bylo tomu i letos dne 2.10.2005 , kdy byla mše svatá sloužena P. Josefem Hanžlem CssR. Počasí bylo chladné, avšak během mše nepršelo.Všichni, kdo přišli (na 70 obyvatel ) , oslavili nedělní odpoledne modlitbou za celou obec. Mohu říci, že všichni, kdo tyto bohoslužby připravují, jsou rádi, že naše vesnice neopomíná trvalé hodnoty. Modlíme se za vaše misie a vzpomínáme na Vás. H.K. Putimov .

Dobrý den, děkuji Vám, Otče Jiří, za zprávy z lidových misií , které mně zasíláte  během celého roku. Vždy mě takové zprávy velmi potěší. Už se těším na  obnovu lidových misií ve Vendryni a na Vás i na P. Wascinského. Určitě  budu pamatovat na motlitbu za zdárný průběh celé akce.
S pozdravem ing. E.U., Vendryně

Milý Otče Jiří, děkujeme za bleskové zaslání zprávy o misiích, fotky si u p. Š. vyzvedneme. Také děkujeme za všechno, co jste pro naši farnost v rámci misií udělali, a za všechny modlitby, kterými naši farnost doprovázíte. Myslím, že teprve postupem času budeme plně doceňovat přínos misií a také budou postupně vzcházet semínka v Řečkovcích v minulém týdnu zasetá.  Pozdravujte také Otce Tomáše, nesmírně se líbil našim dětem, a také naší babičce, už dlouho jsme ji neviděli se tak šťastně smát.  A také pozdravujte bratra Jiřího, děkujeme mu za jeho vedení školy modlitby (a také za to, jak mu u nás při úterním obědě chutnalo,:-) ,bylo to moc milé...)
M.Š. (Možná si vzpomenete -při sobotní obnově manželských slibů jste právě nám říkal: dvacet let, vy to říkáte tak skromně...) Ta sobota, to tedy byla síla, říkalo to i mnoho našich přátel. Dobré. Dost dobré.

Milí bratia, tesime sa s vami a prajeme vela sil do dalsich misii. My sme s P. Robertom mali v Kosiciach misijnu obnovu 'Blahoslavenstvá'. Bolo to dobre učastou aj atmosferou. Je to pre ludi krasna ponuka. P. M.

Milý Otče Jiří, děkuji Vám za zaslané e/maily a zprávu z misií. Vzpomínám ráda na týden, který jste byli u nás a povzbuzovali jste nás Božím Slovem. Už se těším, až zase přijedete na obnovu. Budu s Vámi v modlitbách při Vašich dalších cestách. Pozdrav Vám všem. R.T.

Ahoj Jirko, děkuji Ti za průběžné zprávy z vašich misijních akcí, škoda, že jsme se neviděli v Brně, i když se přiznám, že ani nevím kde tady ty Řečkovice jsou. V našem klášteře je docela rušno a času málo, vzpomínám na prázdninový pobyt u vás v Králíkách. Alespoň zahrnu misie do svých modliteb, když už nic jiného.  Měj se moc pěkně, Pán ať vám žehná ve vaší práci, pokoj a dobro Ti přeje br. J.

Děkuji mnohokrát za zaslání fotek, které pro mne budou pěknou památkou na dosud nejkrásnější dny, které jsem ve svém duchovním životě prožil.  Věřím, že mi Bůh dá schopnost poznat, jaká je skutečná úloha v mém životě a že mi dá sílu, abych se ji rozhodl naplňovat. Děkuji ještě jednou za to, že mne Bůh skrze Vás znovu oslovil a že mi dal znovu možnost zamyslet se nad tím, jaká je úloha v mém životě a jak moc mne Bůh má rád. Přeji Vám mnoho síly a božího požehnání do Vaší další práce. S pozdravem P.K.

Vážený Otče, děkuji za kupu fotek obdrženou v mnoha mailech. Je to krásná vzpomínka na nezapomenutelné dny s Vámi. U.

Otče Jiří, děkujeme za zprávy. Snímky jsou už na webu řečkovické farnosti. Hlavně chceme Vám a Vaším bratřím ve službě poděkovat za všechno, co jste nám v průběhu lidových misií pomohli najít. Přejeme Vám všem Boží požehnání, lásku Kristovu a dary Ducha svatého při Vašich dalších misijních cestách a vzpomínáme při modlitbách. M. a H.J. z Řečkovic

Zdravim Jirko! Vdaka za spravu o misiach, je to nielen povzbudenie k dalsim modlitbam, ale aj spoznanie, ako Vam Pan zehna, kedysi sa rozpravalo, ze sa oplati zachranit jednu jedinu dusu a tam vam ludia chodia v desiatkach a stovkach. Je to povzbudive, ako ste to vsetko rozbehli. Tak len tak dalej. v modlitbe M.L.

Vážený otče,  velmi Vám děkuji za Vaši nabídku - stále velmi rádi vzpomínáme na ten krásný týden, kdy jste u nás byli. Na mé straně má připojení dostatečnou kapacitu a pokud to nepřidá příliš zátěže u Vás, budu rád když mi snímky pošlete. Pokud by Vám to ale přidávalo práci, myslím, že p.Š. je vystaví na stránkách farnosti a bude možné si je stáhnout i odtamtud.  Velmi děkuji za kontakt na Vaše webové stránky, kde jsem se dočetl mnoho zajímavého o Vaší kongregaci u nás i ve světě (dříve jsem nevěděl, že např. sv. Jan Neumann . je také redemptoristou..)  Vaše misie byli skutečně pro nás velkým darem od Boha!!! Děkuji Bohu a slibuji, že se budu za Vás modlit, abyste navštívili ještě mnoho farností. Vím že toho máte hodně na dlouho dopředu, ale přesto osobně svědčím o Vás i v dalších farnostech. Bůh Vám žehnej J.C.

Milý otče Jiří,  děkujeme Vám mnohokrát za zprávu i za pár pěkných fotek. Ale především Vám i Vašim spolubratřím děkujeme za krásné období misií, které jsme spolu s vámi mohli prožívat. Kéž vám všem Pán žehná a provází vás na vašich nejen misijních cestách. K.S., Brno-ŘečkoviceObnova lidových misií CHLUMECEK 2/2006, strana 14: JAK TO VIDELI FARNÍCI.

Obnova misií, která probehla v naší farnosti ve dnech 18.-23. února, byla pro mne velikým prínosem. Tešila jsem se na dny víry s redemptoristy z Hory Matky Boží v Králíkách – s otcem Jirím Šindelárem CSsR a otcem Tomášem Wascinskim CSsR. Ti dva se spolu vzájemne doplnují – otec Jirí svou rozvážností, mírností a otec Tomáš svým uprímným a humorným projevem. Mela jsem radost z toho, že tentokrát jsme prožívali obnovu ve velice pekné atmosfére. A také verím, že ti, kterí se v naší farnosti v lonském roce cítili cize, tento pocit už dávno nemají. Cekala nás rada akcí – setkání s misionári, koncert s Evou Henychovou, film, možnost zpovídání, dvakrát denne mše svaté se zajímavými tématy, spolecná modlitba. Rada promluv mne obohatila o spoustu poznatku, dala mi podnet k zamyšlení nad sebou, nad mnohými situacemi, které mohou v živote nastat. Abych se naucila opravdové modlitbe, abych umela naslouchat Duchu svatému, abych byla dríve kritická k sobe než k tomu druhému, abych nebyla jen hodná, ale snažila se o mnohem více. Zpívání Evy Henychové bylo takové pohlazení. Svým úsmevem, slovem, písnickami s texty, které vedou k zamyšlení, umí nadchnout své posluchace. Nekolikrát jsme meli možnost slyšet a videt film o mladých lidech, kterí propadli „zlému“. On je velice chytrý a lstivý, dokáže lidi úplne znicit. Ve filmu Perníková vež, který jsme videli v nedeli na fare, to byla droga. Byl to skutecne nehezký film se špatným koncem, bohužel ale realita. Ukázal nám, že ten, kdo nemá na prvním míste Boha ve svém živote, muže ho snadno premoci zlo a zcela ho pohltit. Muj obdiv získala sestra Dominika, která vedla spolecnou modlitbu a vyslechli jsme od ní svedectví, co zmuže modlitba a Buh v živote a další zajímavá témata. Je to mladé devce, velice odvážné devce, když dokáže komunikovat se satanisty a nekteré privést k obrácení. Jak sama rekla, konvertovala. Když jsem se dívala na tu štíhlou rudovlásku, ríkala jsem si, že by bylo krásné, kdyby stejne jako ona mnoho dalších lidí poznalo Boží milosrdenství. Obnova misií skoncila, za všechno velké díky. Co více prát misionářům – mnoho obrácených ovecek po celé naší vlasti a nám, abychom nezapomneli, jak príjemné je žít s radostí, humorem a všemi ctnostmi, které vedou ke svatosti. MZ., Luže.V letošním roce jsem byl opet v Luži jako pacient na rehabiltacní lécení. Behem pobytu jsem znovu mohl prožívat tak zvanou obnovu lidových misií. Duchovní program byl skutecne bohatý. Zúcastnil jsem se peti duchovních prednášek, které me velice zaujaly. Témata prednášek byla: Mužeme se ješte zmenit, Boží milosrdenství, Rodina, Stárí a Víra. Nejvetší duchovní posilou pro me byla mše svatá se svátostí pomazání nemocných, kterou jsem velice rád prijal. Zároven me taká zaujala prednáška o stárí behem bohoslužby v lécebne ve stredu dne 22. února v odpoledních hodinách. V nedelí 19. února léta jsem se pak v rámci misií zúcastnil v odpoledních hodinách koncertu v kostele svatého Bartolomeje v Luži. Zpevacka Eva Henychová a její písne byly skutecne velkým pohlazením na duši. Její doprovodné mluvené slovo bylo také moc pekné. Byl to hluboký duchovní zážitek, dekuji za nej Zkrátka letošní obnova lidových misií mi dala skutecne hodne duchovních posil na duchu i na tele. Díky Bohu za to, že jsem se mohl úcastnit již po druhé za sebou lidových misií v Luži, které byly jak v letošním roce, tak i v roce minulém. Budu dlouho vzpomínat v modlitbách. Preji všem farníkum v Luži a v Chrasti Boží požehnání. Váš bratr v Kristu a Marii, O. P., z Hrabyne u Opavy.Mily otce Jiri, mily otce Tomaszi, chtela bych Vam touto cestou podekovat za laskave a povzbuzujici vedeni v prubehu misii, ktere jsem prozivala jako skutecne "obrozeni". Modlim se, aby tyto pocity ve me pretrvaly co nejdele a udrzovaly mou viru stale tak zivouci, jako v dobe misii. Rada bych se zeptala, jestli fotky z misii vystavite na webu, stahla bych si nektere, aby mi pripominaly toto mimoradne obdobi. Jeste jednou uprimne diky. Modlim se za Bozi lasku a pozehnani Vam i Vasemu dilu. MUDr. M. T., Tesov, farnost Ujedec.Díky za informaci. Vždy je předávám při setkání našeho rodinného společenství a vzpomínáme na Vás v našich modlitbách. Bůh vám žehnej. F.K.Děkuji Vám za krásně prožité chvíle duchovního směru naučné pro můj rodinný život a díky za foto,vyprošuji Vám ochranu Panny Marie a vzpomínám v modlitbě,ještě jednou srdečný dík, rodiny K.+J.Otče Jiří a Tomáši, tak jsem se za vás oba pomodlila, přečetla si vaše zkušenosti. jen vše potvrzuje, že v hlavách lidí bohužel i farníků převažuje to, na co všichni hledí celé hodiny. Do kostela sice jdou, ale honem spěchají k televizi, aby něco nezmeškali. Já si myslím, že by to mimo jiné chtělo nebát se z kazatelen(kéž z nich!¨hlasitěji mluvit o následcích takového mrhání časem. Přeji vám všechno dobré. což je Boží požehnání. D. Š..Chvála Kristu, jsem velmi rád za to ,že jste nám poslal fotodokumentaci misií,které proběhly v naší farnosti. Chci Vám za všechno poděkovat.Pro moji rodinu byl ten týden strávený na Vašich bohoslužbách něco jako transfúze. Ještě jednou moc a moc děkujeme a vzpomínáme na Vás v modlitbách. S přáním všeho dobrého S.J.                      PS. Všem posíláme srdečné pozdravyOtče Jiří, děkuji za pěkné fotky, které jste mi poslal. Já i celá moje rodina na vás budeme myslet v modlitbách. Ať jsou vaše další misie tak úspěšné jako u nás:-). S pozdravem Maruš P. P.S. Pozdravujete otce Tomáše a ostatní misionáře:-)Pozdrawiamy bardzo serdecznie i obiecujemy modlitwe w intencji prowadzonych misji. Niech Duch Swiety stwarza na nowo ludzkie serca, niech Slowo Boze rodzi na nowo. Powierzamy Was w dlonie Niepokalanej. Cieszymy się z owoców misji jakie przeprowadzacie. Wraz z Wami dziekujemy dobremu Bogu.  A my dzisiaj zakonczylysmy tez wielkie dzielo tj. malowanie kaplicy, ktore trwalo przez 2 tygodnie. Teraz jest pieknie i czysto. Zapraszamy w odwiedziny. Pozdrawiamy bardzo, bardzo serdecznie o. Tomasza! Siostry z BielskaMilí misionáři, chtěla bych vám dodatečně poděkovat za krásné dny misií v Přibyslavi i za posílání informací z vašich dalších misijních cest. Moc ráda si je čtu ( a to i vícekrát;-))! Pane Ježíši, děkuji Ti za dobré misionáře, za jejich oběti a úsilí. Prosím Tě za jejich neustálou ochranu, požehnání, dary Ducha svatého a o přímluvu Panny Marie. Milostiplné a požehnané velikonoční svátky vám přeje L. Š., Přibyslav.Vážení a milí  P. Tomasz Waściński a P. Jiří Šindelář! My školáci v domově důchodců, jak nás nazval P. Tomáš při přednášce v kostele v Koutech a jsme na to hrdi, rádi na Vás vzpomínáme a posíláme krátký text, kterým informujeme kravařskou veřejnost v Besedníku o Vaší návštěvě. Také posíláme pár fotek. V rámci misijního týdne farnosti se uskutečnila 20. března duchovní obnova pro seniory. Navštívil nás misionář, redemptorista při chrámu Matky Boží v Králíkách otec Tomáš. Všichni jsme dostali jednoduchý recept na lék, kterým překonávat útrapy a strasti života: „Pomysli na svého bližního a žehnej mu!“ Srdečně Vás zdravíme z Domova důchodců v Kravařích a přejeme Vám stálé dary Ducha svatého. M.M., Kravaře.Děkuji za zaslání fotek. Chci Vám taky velmi poděkovat za to, co jste pro mě udělali. Nikdy bych nevěřila, že za jeden jedinný týden dokážete změnit můj vztah k Bohu, jsem Vám velmi vděčná. Prosím poděkujte za mě i Otci Tomáši a bratru Jirkovi. Přeji Vám mnoho Božího požehnání v další práci. M.H., KozmiceAhoj Jiří, rád čtu tvoje zápisky z misií, protože jsou v dnešní době nějakým způsobem pravdivé, nic nezakrývají a tím nám kněžím také ukazují na to co přetrvá a o co se mají snažit. Nový život s „Vzkříšeným“ přeje P. Vojta K., Šumperk.Vážení a milí posíláme vám srdečný pozdrav z Kozmic. I když to tak asi nevypadalo, značně jsme v naší rodině po misiích ožili!Díky za Vaše svědectví o Živém Kristu.Zdá se ,že kázání našeho pana faráře začala být nějaká jiná-živá.Jsme nadšeni.Sice část naší rodiny po misijním týdnu onemocněla.....,ale jinak to bylo úžasné.Asi jste se za nás hodně modlili,(v noci jsme se totiž budili a nemohli jsme spát).Díky za Vaše slova.Odpověděli jste na hodně mých otázek.Jen taková perlička na závěr.V práci se mě nevěřící kolegyně ptala co se mi stalo,že jsem tak happy.Prý jestli nejsem zamilovaná.Tak jsem jí řekla ,že jo...Ona neví,že jsem obnovila své manželské sliby a znovu se zamilovala do Krista.Ale třeba Ho taky časem pozná.Jen se bojím aby nás ten svět zase nepřeválcoval a aby naše víra nevyprchala.Modlete se prosím za nás a přijďte nás zase povzbudit.Vaši vděční D.+J. a děti

Chcete-li stáhnout obrázky, klepněte sem.

Přečetla jsem si zprávu o misiích ve Zlíně a jen chci podotknout, že na mne velmi dobře zapůsobila závěrečná nedělní homilie, vůbec nevím, zda přitom někdo usínal nebo spal. Zlín je mou rodnou, nikoliv nynější farností, takže jsem se misií neúčastnila v míře jakou by bylo třeba. Líbilo se mi kázání a sebekritika je přehnaná, to rozhodně. Takže – dík za prožitek neděle Dobrého Pastýře, vše dobré, ať Vám Hospodin ukazuje jen svou jasnou tvář!  M., Zlín.Otče, díky za fota i za celé misie. Byly pro nás velkým přínosem i povzbuzením. Přeji Vám i Vašim spolubratřím hodně sil a Boží milosti. S díky J.J.,Zlín.Dobrý den, děkuji za množství fotek, které mě potěšily (a málem se mi nevešly do schránky). Mohu poslat na oplátku zase fotky, které jsem pořizoval já. Děkuji také za pozvání na pouť k Vám na Horu Matky Boží do Králík - už jsme u Vás před lety s rodinou byli, ale na letní rekreaci s Centrem pro rodinu, bylo tam moc hezky, jak příroda, tak kostel, ale hlavně duchovní ovzduší, čas na modlitbu, bohoslužbu... Děkuji ovšem především za misie, které zapůsobily na mě i na manželku, i za svátost smíření. Srdečně zdraví P.K., Zlín.Milý Jiří, zdravím Tě z Prahy a díky za všechny informace, které mi mailem přicházejí. Chodím na net sice jen občas, ale eviduji vše a zahrnuji vaše misionářské cesty do svých modliteb. Mám radost, že se to daří a že i spolupráce s Majkou a Pavlou Dominikou je velkým přínosem:). K.B., Ústí n. Orlicí.Vážený a milý Otče Jiří, posílám Vám jen dvě fotky z těch, co jsem dnes zachytila. Nechtěla jsem rušit během bohoslužby a navíc jsem měla trému, abych něco nezpackala v té děkovačce. Všimněte si výrazu Otce Stanislava, nic neříká, ale mluví to! Bylo to dnes nádherně slavnostní, naprawdę uroczystość, jak říkají sousedé. Výzdoba kolem Matky Boží se povedla, doufám, že jsme se tím i zapsali do rekapitulace. V Řečkovicích nebyla z dálky vidět a ve Zlíně byla na zemi. Ještě jsou ve mně čerstvé dojmy z misií a chci si je uchovat a hlavně z nich čerpat nadále. To, co zaznělo v tom mém „proslovu“ (sit venia verbo), jsem říkala od srdce a přesně jak jsem cítila. V modlitbě na Vás budu s vděčností pamatovat. M.P., Velký Ořechov.Chcete-li stáhnout obrázky, klepněte seA to ještě nevíte, Otče Jiří, že jsem se právě vrátila z Ořechova z kostela a bylo tam mnohem víc lidí než jindy ve všední den!!!!!  Vy jste si asi toho Ducha svatého neodvezli  :-)  !!!  Dá Pán, že to vydrží! Otec Stanislav ještě stále spokojeně září, že by se dalo ušetřit  něco elektriky. Dnes navázal na konec Vaší promluvy  včera  ( Já jsem přemohl svět)  No prostě misie se vryly!  Po zásluze si odpočiňte a naberte sil !  I další Vás volají….   MP., Velký Ořechov.Milý Otče, díky za zaslání informací. Hned jsem je předala kolegyni v kanceláři, která se misií zúčastnila. (Bydlí v Dobrkovicích.) Byla, jako já ve Zlíně, velmi spokojená a 'nabitá' jen správnými předsevzetími. :)) P.S. Místní hasiči jsou v těchto vesnicích opravdu 'silnou' složkou...:)))) Hodně sil a Božích milostí Vám všem, JJ., Velký Ořechov.Děkuji za informace o misii v naší farnosti Velký Ořechov. Bohužel jsem se nemohla účastnit, protože momentálně bydlím s manželem a Barunkou, to je moje dcera, v Německu. Ale moje maminka Vám dala moji emailovou adresu a taky mě trochu informovala. Je to bohužel smutné, že v naší farnosti je malý zájem rodin a mládeže ale náš otec Stanislav Matyáš za to určitě nemůže, je to tu špatně zakořeněné a on se opravdu snaží. Je ke všem vstřícný. Snaží se dělat mše pro děti a zapojovat do dění ve farnosti i je a tak celé rodiny . Ale  určitě to nemá jednoduché.  Snad se to časem  ujme, jako'' hasiči'' :-) . S pozdravem LB :-) ;-), V.Ořechov.Vážení a milí bratři Jiří a Tomáši, moc Vám děkujeme za zprávy z lidových misií. Jsou pro nás povzbuzením i poučením. Denně se za Vás a hlavně za zdar Vašeho poslání, modlíme. Posíláme Vám vzpomínku na pouť k Vám na krásné Králíky. Vaši vděční R. z Týna n. Vltavou.Ahoj Jirko, poslouchala jsem tu křížovou cestu. Byla jsem mile potěšená, autorem je ten hlavní zpěvák? Nevím, jak bych Ti mohla pomoci, asi by nebylo špatné to nahrát nějak pořádně a nabídnout to třeba do radia Proglas. Možná by se mezi posluchači mohli najít i případní kupci... Určitě víš, že to není úplně profesionální, ale to není to nejdůležitější, já osobně z toho mám dobrý pocit. Na dálku nemůžu nikoho učit zpívat ani vést sbor. Jediné, co mě napadá, je, že bych přijela třeba na víkendové soustředění. Kdyby jste se dohodli, že to nahrajete a já bych přijela na víkend před tím a pomohla to dát do co nejlepšího stavu, poradila se zpěvem, dala jim takový rychlokurz zpěvu, aby se to pak mohlo nahrát... Jinak nevím, každopádně držím palce a Tobě a bráchům děkuji za krásná setkání:o)) E.H.Děkuji za krásné fotografie a především za krásný týden, který jste u nás strávili. Po pěti letech mateřské jsem konečně zase trošku pookřála a probudila se! Hned jak to půjdu -vyrazím na exercicie. Byli jste oba dva báječní -i když otec Tomáš mi dal ve svátosti smýření zabrat! Alespoň si to budu nadosmrti pamatovat. Ještě jednou děkuji. Budu na vás pamatovat ve svých modlitbách. KR., V. Ořechov.Milý otče Jiří, z celého srdce Vám děkujeme za zaslání fotografií z lidových misií na Velkém Ořechově a také za pozvání na VLTAVU  2006 a za zprávu z misií. Děkujeme také  otci Tomášovi a p.Petrovi Kaňovskému, že jste mezi nás přišli, že jste nás přijeli vytrhnout z dřímot a sebeuspokojení, že jste se přišli s námi podělit o radost, pokoj a naději, kterou nám prostřednictvím Ducha svatého, skrze Vás, posílá Pán Ježíš. Děkujeme, že jste se nám snažili přinést JEDNOTU, které je tolik třeba a které se v dnešní době stále více a více nedostává. Děkujeme za  Vaši ochotu, odvahu a statečnost vzít na svá bedra toto nelehké poslání. Děkujeme Vám za krásně prožitý misijní týden, který jak pevně věříme, zanechá trvalé stopy v našich srdcích. Přejeme Vám na VLTAVĚ 2006, ať Vám Pán Bůh žehná, (a nejen zde), ať Vám pošle krásné počasí (a nejen na Vltavě, ale i v Králíkách). E.+V., V. Ořechov.Milý otče Jiří, děkuji Vám za zaslané fotografie a zprávu o misiích.Plně s Vámi souhlasím,že zde chybí společenství pro mládež a rodiny. Cítím,že misie přišly v době, kdy naše víra ve farnosti zevšedněla a je potřeba se znovu duchovně "nastartovat". Sama za sebe můžu říci, že z vašich slov stále čerpám a misie byly pro mne darem. Přeji Vám i otci Tomášovi krásný, radostný den. ☺ ☺ RS., V. Ořechov.Chvála Kristu! Srdečně Vás zdravím, misionáři, a děkuji za zprávy z Vašich misijních cest a z Vašeho působení. Také my se připravujeme na Vaši návštěvu. Příští týden dokončíme přípravu s biřmovanci na jejich svátost, která probíhala v pátky a soboty po celý školní rok. Měli jsme také první svaté přijímání 13 dětí ze 3. a 4. tř. Minulý rok tato svátost pro děti nebyla. Tolik málo z naší celkem malé farnosti. Mějte se moc hezky a užijte si prázdniny. S Božího požehnání a pomoci P. Tadeáš, Vřesina.Dobrý den. Tak už jsme zase v Praze - v lidském mraveništi, ale žijeme Zručí a je nám báječně. Vy, otec Tomáš a Dominika, jste mi moc pomohli srovnat a uvědomit si hodnoty, potřeby zdejšího žití, držet se "značek" a klestit si cestu k cíli. Promítám si v duchu vaše promluvy, vysvětlení, přirovnání....Získala jsem jiný náhled na soužití v naší velké rodině, řešení nepříjemných situací, náplň dne-udělat si čas na modlitbu. Mám v sobě velkou radost, světlo, pohodu-mám co rozdávat kolem sebe. Prosím Vás, pošlete mi fotky a pár slov o misiích (jako mají ve vývěsce ve Zruči), i o dalších plánovaných setkáních. Moc vám všem za vše děkují, zdravím a myslím na vás v modlitbě.  JV., Praha.Drahý Otče, S modlitbou samozřejmě můžete počítat. Dobrou práci, s bratrským pozdravem, fr.M.-Samuel Klášter Nový Dvůr Dobrá Voda.Otče Jiří, děkuju za dnešní zprávu, za zdar vašich misií jsem se už pomodlila a vůbec nepochybuju, že byste neměli u lidí úspěch, u nás stále lidé vzpomínají. Mohli byste zamířit trochu blíže. S Pánem Bohem. DŠ., Dřevohostice.Vážený otče, děkuji za informace, jsem velice rád za tento kontakt. Dostal jsem od Vás kříž, dal jsem ho synovi (vrátil se ze Zátora u Krnova, kde pracoval jako volontér), ano přijedu poděkovat do Králíků pravděpodobně příšti rok v rámci dovolené. Letos jsme byli na pielgrzymce v Cestochowej. Jen pro zajímavost posílám několik fotek z cesty. Ještě jednou děkuji a přeji Vám všechno dobré. L., Jednov.Dobrý den, děkuji Vám za maily, které mi umožňují alespoň z dálky sledovat Vaši činnost. Pokud mám čas a sílu na delší večerní modlitbu, téměř nikdy nezapomenu na misijní tým, který " řádil " ve Zlíně letos v květnu. Poutě 30. 9. se naneštěstí zůčastnit nemohu. Snad příště. Vděčný J.K., Zlín.Absolutně se nechci vnucovat, ale co ta škola modlitby?  Já se doma ani v práci nenudím, ale dost mě to láká si aspoň zkusit jestli bych to zvládla, třeba jen tu teoretickou přípravu. Katecheze pro ženy si myslím, že není problém, spoluúčast by nebyla na škodu i celé koncepci – jak jsem to poznala v praxi. Takže jen se připomínám a pokud jak čtu, je Petr k dispozici, tak se nevtírám, jen bych se ráda do něčeho takového pustila a třeba to použiji i při jiné příležitosti  M.P., V. OřechovMoc děkuji za pozdrav i za fotky.Musím přiznat,že na těch fotkách vypadám fakt děsně,ale to ještě není nic oproti Martě z naší scholy,která je tam vyfocená fakt úžasně.Stejně jsem ráda,že jste mi je poslal. Chodím na e-mail tak jednou za měsíc,takže odepisuju vždy až za x let.Já jsem onemocněla a trčím doma,ale vůbec mi to nevadí:-)Stejně tento týden nepíšem žádnou písemku,a to je teda co říct.Obvykle něco píšem každý den.No,jinak se tu máme jako vždy,krátký víkend,dlouhé ohlášky,ve skautu je nás už tak málo,že všichni souhlasili se založením spolča a na to se fakt těším!Ráda bych Vám poslala fotky z našeho "puťáku",ale zetím je nemám. Moc rádi na Vás vzpomínáme.Zdraví M.B., Vřesina.Moc děkuji za zprávy z misií.Pokud by Vám to nevadilo, tak mě napadlo, že bych mohla zprávy z misií dávat u nás v kostele na nástěnku.Myslím že by to lidi zajímalo.Děkuji za pozvání na pouť, ale nemohu přijet. S Bohem Díky E.Š., Žlutice.Dobrý den. Já jsem ta jedna holka ze Vřesiny, jak jsme byli na tom rybníku a hráli jsme hry, co vám dávala mail no a vy ste říkal že nám pošlete ty fotky, tak já se chci jenom zeptat jestli mi je teda pošlete. A taky sem vás všechny chtěla pozdravit!!! A za skauty taky!! Tak se mějte pěkně a jsem ráda, že jste u nás byli!!! Mějte se!!! Eliška-skautka z Vřesiny.Jirko, díky za Tvé zprávy. Pamatuji v modlitbách. P. Pavel S., Dolní Čermná.Milý otče Jiří, děkuji za zprávu a opravdu Vám přeji, aby vám oběma nikdy nescházel onen optimismus. Ale je to čím dál víc nemožné s pouhými lidskými silami. Všechno dobré, to jest Boží požehnání přeji a svým známým vás připomínám. D.Š., Dřevohostice.Otče moc děkuji a budeme se modlit!!!! Taky pozdravujte!!! A zítra k Vám přijedou naší křesťané. Všechny zdravím a Mějte se pěkně!!! E.K., VřesinaAhoj Jirko. Děkuji Ti mnohokrát za zprávu z misií z Vřesiny.S radostí jsem si přečetl o této zbožné oblasti naší země... Přeji vám,ať Duch svatý skrze vás dva mocně působí a dotýká se svou milostí srdcí všech účastníku lidových misií. Těším se na další zprávy... P.H., Frýdek.Díky za zprávy, mají  pro nás (vždy je vytisknu a čte je celá rodina) význam. Ujišťujeme Vás svou modlitbou. P.L.

Chcete-li stáhnout obrázky, klepněte sem.

Pán Bůh zaplať za Vaši zprávu! Budu se za Vás modlit, přiznám se, že dosud jsem na Vás zapomínala! Váš dnešní pozdrav mi přišel v pravé chvíli, kdy jsem se zastavila v poněkud hektickém pondělku, abych si uvědomila a uslyšela hlas sv. Andělů strážných: „Zastav se, tolik „nepracuj“ a mysli více na svého bližního!“ Prosím Vás o modlitbu. M.M.Chvála Kristu! Tak jsem ode dneška doma a vychutnávám si domova-fary. Ještě jednou moc díky za Vaše působení u nás. Děkuji také moc za zprávu o naší farnosti. Je nanejvýš pravdivá a vede k zamýšlení a k další práci a spolupráci s Boží milosti „na prsti“ lidské duše. Děkuji také za pouť u Vás v Králíkách. Píši i ohledně pozvání na příští rok 2007. Přemýšlel jsem o termínu a přikláněj bych se k měsíci září ( v říjnu je pro starší lidí brzo tma). Zvažte Vaše možnosti v této věci a dejte mi vědět. S přáním Božího pokoje o. T., Vřesina.Moc díky za všechny informace.Zdraví a přeje krásný a požehnaný den Emil M., Frýdek.Dobrý den Otče, děkuji Vám že mě vždy informujete o Vašich lidových misiích, které konáte v jiných farnostech, je vidět, že toho máte opravdu hodně. Chtěl jsem přijet na pouť do Králík, jak jste posílali pozvánku, ale bohužel jsem nemohl, protože jsem byl v práci:(( U nás v Lysé teď budeme dne 29.10.06 po mši svaté, která začíná v 9:30h odhalovat pamětní desku Otci Tadeášovi. Za to co udělal pro Lysou nad Labem si to opravdu zaslouží! Jste srdečně zváni a přijeďte se podívat:)) A kostel ten už je opraven kompletně celý a vypadá opravdu nádherně jak zevnitř tak z venku! U mě jinak nic moc nového? No něco vlastně jo asi 4měsíce mám novou holku a poznali jsme se v kostele!:) Pořád pracuji ve stejné firmě. A doma vše při starém. Napište, jestli byste přijeli na to odhalení pamětní desky?  Srdečně Vás zdravím z Lysé nad Labem K.S.Milí otcové Jiří a Tomáši, na vašem webu jsem si přečetla moc hezkou zprávu z misií v naší farnosti, které proběhly začátkem září. Děkujeme ještě jednou za vše. Moc vás prosím, abyste v modlitbách mysleli na našeho pana kostelníka Ladislava Ošlejška. Včera (v sobotu) se mu stal úraz -spadl ze stromu při trhání jablek, leží nyní ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Nevím osobně úplně detailní podrobnosti, pravděpodobně má zlomený páteřní obratel, určitě bude potřebovat mnoho modliteb, aby se dobře uzdravil. Při jedné mši otce Tomáše během misií podával svědectví o jejich autonehodě... Díky za vše, J.Z., Jednov.Dobrý večer P.Jiří, chtěla bych vám mooooc poděkovat za ty fotky které jste mi poslal,byly moooc hezké a určitě je to velká památka na lidové misie už je snad viděla půl Vřesiny a prostě všichni protože už je máme i v kostele a všem se strašně moc libili a taky se nám teda doufám všem líbily misie teda mě osobně mooc se všema kterýma jsem se bavila tak byli z těchto misii nadšení. Určitě se chceme se skauty někdy na vás přijet podívat do Králik, ale bude asi až někdy na jaro, protože teď to máme všechno zaplněné a v zimu komu by se chtělo tak daleko:D, ale na tom se ještě určitě domluvíme. Taky bych se vám chtěla omluvit za to že jsem vám dlouho neposílala odpověď ale to jen, protože jsem nevěděla co Vám mám napsat taky jsem nevěděla jak to příjmete a po asi měsíci jsem se konečně odvážila Vám napsat. Doufám, že tady nenajdete moc chyb:). pozdravte Otce Tomáše a Pavlu. L.P., Vřesina.Důstojný Otče, nejdříve bych Vám chtěla poděkovat za email z lidových misii ve Vřesině u Hlučína,kterých jsem se také zůčastnila.Misie se mě velice líbily a velice na mne zapůsobilo nedělní kazání p.Tomasze Wascinského.Dlouho jsem o něm doma přemyšlela.Škoda,že ta krásná kazaní slyši tak malý okruh lidí.A Ti co by jej měli slyšet tam nejsou. V Králíkách a na Hoře Matky Boží jsem ještě nebyla,jen jsem slyšela,jak je tam krásně.Chtěla bych to co nejdříve napravit a nejen se podívat na nadherný kraj,ale zúčastnit se mše svaté. Doufám,že se přiští rok opět sejdeme na lidových misiich ve Vřesině,jak jste slíbili.Modlím se za Vás a přejí Vám hodně zdraví a Božího požehnání ve Vaší náročné a obětavé službě. A.B., Vřesina.Pochválen buď Pán Ježíš Kristus. Zdravím tě Jiří i všechny tvé spolubratry v kněžské službě. Zároveň ti velmi děkuji za email. Omlouvám se že píšu až nyní ale k počítači se dostanu vždy až takhle navečer. Mluvil jsem s otcem Josefem. Prý se sem chystá. Já zítra jedu do Litoměřic na setkání pastoračních asistentů. Když by si měl někdy volnou chvíli rád bych tě tu také uvítal. Zatím se měj, pozdravuj všechny a vzpomeňte na mne prosím ve svých modlitbách. I já se za vás všechny budu modlit a hlavně za zdar ve vašem misijním úsilí. S Pánem Bohem. Š.K., Maštov.Děkuji za zprávy z obnovy lidových misii a z farních exercicií. Vytištěné zprávy dávám přečíst svému okolí, myslíme na Vás. S pozdravem J.L.Dobrý den, děkujeme za zprávy z lidových misií. Vyvěsili jsme to na web. Chtěla jsem Vás poprosit, jestli nemáte k dispozici nějaký aktuální rozpis termínů Vašich misií. Poslední nejaktuálnější rozpis, který jsme totiž vyvěsili je z období leden - červen 2006. Děkuji a přeji Boží požehnání do Vaší práce. J.P., Hradec Králové.Naši milí otcové misionáři, díky za zprávy o vašem misijním usilování.Zvláště nás potěšila zpráva z obnovy v Řečkovicích a o to víc se těšíme, až vás uvítáme opět u nás v Týně nad Vltavou. Slyšeli jsme, že by obnova u nás měla probíhat v květnu, což by v každém případě znamenalo nesrovnatelně lidštější teplotní podmínky v našem goticko barokním  kostele sv.Jakuba, než jaké byly v průběhu letošních lednových misií. Srdečně pozdravujeme všechny a prosíme o modlitby s ujištěním, že my přímluvy za vás zahrnujeme do naší pravidelné rodinné večerní modlitby. P., V. a R.R., Týn n. Vltavou.Mily Bratře! Jeste jednou jmenem farnosti chtel jsem podekovat za Vasi sluzbu u nas. Ale i chtel jsem odpovedet na poslanou Tebou spravu z misii v Reckovicich. Mozna i jsem jednoduchy jak ses to naposledi odsoudil,ale pisu to nejen od sebe a i od nekterych farniku. jedna se o to P.S.! Ve sprave je:Místní komunitu mladých se nám podařilo poznat blíže až pár dní po setkání pro mládež, protože mladí vyrazili na skautskou víkendovou akci, což se podepsalo na počtu zúčastněných. a potom: z farního společenství se téměř vytratila mládež. je pravda ze skati davaji prednost skautskym akcim,i to se nezmeni.Deti bylo min,ale to neznamena ze se vytratily,kazdou stredu je 50 deti na msi,a v nedeli spoust je pryc, moje chyba ze jsem nenavyrchnou udelat setkani deti ve stredu,tehdy by bylo i 50, mozna... O necem jinem asi jsou misie a necem jinem obnova,to taky melo vliv,když o misii po msi vecer bylo setkani pro nejakou skupinu,tehdy i vic bylo np.otcu. Z nasi farnosti behem roku nikdo se nevytratil,jina vec ze nezucastnili se na obnove,mesic dopredu jsem vyzyval a pripominal o tom!  jeste je ten problem,ze nekteri(np.zeny a mladez)po lonskych zkusenostech nechteli uz tento rok se zucastnit obnovy. preji pekny den, P.J. Řečkovice. P.S.tak se omlouvam ze tal pisu,ale nemuzeme odsoudit farnosti jen podle cisel behem par dnu.Ahoj Jiří! Jak to jde? Děkuju za zprávy,které zasíláš i mě. Ráda si vždycky na to udelam volno a v klidu si to přečtu a sem tam žasnu, ale vždycky se mi to moc líbí a děkuju Bohu, za vaše poslání. J., Frýdek.Ahoj, jj, pozdě, ale přeci. :-) Děkuji za Tvé zprávy. Našel sis čas na poslání zpráv, když jak je vidět, jsi pořád v jednom kole a na cestách. Měj se hezky. Ahoj D., Ludgeřovice.Otče Jiří, musím Vám ještě napsat, protože Vám nejméně dvakrát moc děkuju: měla jsem pocit otevřeného nebe, díky za všechny modlitby, mně přednáška v Olbramicích moc pomohla, takříkajíc přeladit osnovu, doufám, že je to v Boží režii, beru to tak; děkuju moc také za spoustu peněz, to samozřejmě není na benzín (nejela jsem z Českých Budějovic), proměním to v tiskoviny a jsem vděčná. Bůh žehnej Vašemu dílu, s díkem za veškeré orodování Panně Marii! M.F., Ostrava.Pěkný a požehnaný den, velice tě pozdravuji. Velice děkuji za pěkný minulý týden na exerciciích v Olbramicích. Musím říci, že neustále žiji z toho ,co jsme prožili. Velký dík. Doufám, že jsi si odpočinul a jsi připravený na další Lidové misie. Do biblické olympiády jsme vybrali dvě družstva: začátečníci -malé děti a pokročílí velké-dospělé věřící. Musím říci, že jsem velice duchovně naplněný a mohu znova pracovat. V modlitbě spojeni, P.Č., Chrudim. Pozdravuj všechny na Králikách.Otče Jiří, děkuji Vám za zaslání fotografií, ale hlavně za to, že jsem se mohla účastnit katecheze v Olbramicích a v Lubojatech. Moc mě to posílilo. Pán Bůh Vám to zaplať.Posílám modlitbu.......E.R., Olbramice.Ahoj Jiří díky za zprávy od Tebe těší mne Tvá ,,terení čínnost,, atˇ je vždy Duch svatý s Tebou !!! Prosím je možné mít text těch exerciích z Nového Knína pokud to nebude činit problém díky předem Hospodinu Tě připomíná .In CHristo Š.H..OSB, Praha.Otče,přejeme pěkný večer a děkujeme za zprávy o vaší činnosti.Ať Pán žehná vašemu dílu!Těšíme se zase někdy na setkání s vámi a myslíme na vás v modlitbě. P.J., z Brna-Židenic a chalupáři z Těchonína.Vážený otče Jiří a všichni redemptoristé v Králikách, děkuji Vám za všechny dosavadní zprávy z Vašich misií.

Obracím se na Vás, abyste mně vyškrtli ze seznamu příjemců dalších  zpráv, protože se začátkem nového církevního roku (od 1. prosince) jdu  do starobního důchodu. Počítač zatím nechávám na pracovišti ( musím rušit el. schránku) až jej škola odepíše, tak si jej snad časem nainstaluji doma. Přeji Vám zatím, aby bylo Boží požehnání stále s Vámi a Vaše "rybářské sítě" plné. Srdečně zdravím na Horu Matky Boží a jsem v Kristu s Vámi, A.N., Brno.Děkuji za zprávy, přeji jménem celé rodiny Vám i Vašim blízkým požehnané svátky. Modlíme se za Vás o prosíme o modlitbu Vaši, vždyť mnoho zmůže modlitba spravedlivého. P.L.Dobrý den, děkujeme za zprávy. Přejeme do nového roku Boží požehnání a radostné prožití vánočních svátků. Farní charita Týn nad Vltavou, J.M.Dobrý den, děkuji, je to od Vás moc milé, určitě na Vás budu myslet s modlitbou. I já Vám přeji pěkné prožití zbylých dnů adventních a krásné a radostné vánoční svátky. Ať se Vám daří a náš Pán Vás opatruje :-) S pozdravem P.C., Senice na Hané.Milý otče Jiří, děkujeme Vám za všechny zprávy, které nám touto cestou posíláte. Letos 21.října v sobotu jsme Vás s manželem navštívili na Hoře Matky Boží. Nezastihli jsme Vás, protože jste byl ten den volit. Ujal se nás po krásné mši svaté, na které jsme byli přítomni jen my dva a paní, co prodává v obchůdku,  otec Bohuslav a pozval nás na návštěvu. Takže jsme si prohlédli i Vaše hospodářství včetně koziček a fenečky bernardýna. Bylo to všechno úžasné a moc rádi vzpomínáme, jak nás vlídně a mile otec Bohuslav přijal. Prosíme, pozdravujte ho od nás. Také zdravíme otce Tomáše, s ním jsme se jen letmo pozdravili. Přejeme Vám také požehnané a klidné vánoční svátky, sílu a vytrvalost ve Vaší činnosti, a to Vám nejen přejeme, ale hlavně se za to modlíme. S láskou E. +V. M., Velký OřechovVánoce plné Božích darů a darů Ducha svatého do svátečních a všedních dnů nového roku Vám přeje  R.T. PS.: Děkuji za zasílání zpráv, budu na Vás myslet v modlitbě a mám radost, že si na nás vzpomenete při slavení mše svaté.Krásné a požehnané Vánoce a hodně Božích darů a pomoci zvláště při vaší misijní činnosti přeje a za vše děkuje M.F., Brno-ŘečkoviceMilý otče Jiří, děkujeme za fotky, které jste nám poslal. Jsou super. Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví, lásky a božího požehnání. A v Novém roce hodně uspěchů na misiích. Budeme na Vás i na otce Tomáše myslet a modlit se za Vás. S pozdravem Maruška s rodinou... Pro otce Jiřího: Veselé Vánoce!:-) Pro otce Tomáše: Wesoły Boże Narodzenie!:-) doufám, že je to správně:-)Děkuji za zasílané zprávy z Vašich misijních cest v průběhu roku. Moc děkuji za to, že jsem mohla vidět prostřednictvím Vašich zpráv život v jiných farních společenstvích. Děkuji tak Pánu za střípky Božího království, které během těchto Vašich misijních dnů můžeme všichni zůčasněni, ale i NEZÚČASTNĚNI zakoušet. Napsala jsem i nezúčastněni, protože jsem si vzpomněla, že DUCH který během misii vanul působil i na nezúčastněné. Velmi se těším na misijní dny v r. 2007. Radostné a pokojné prožití vánočních svátků P. Jiřímu a P. Tomašovi přeje R. B. z Kozmic.
Aktualizováno Čtvrtek, 23 Duben 2009 23:05
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

LetoviceOBN2012 74
_MG_2760
170320121186
IMG_1201
exercChotebor1102