Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


V Tasovicích představili nové osvětlení a zabezpečení interiéru kostela sv. Klementa M. Hofbauera PDF Tisk Email
Napsal uživatel pavlackova   
Pondělí, 13 Říjen 2014 09:51
putovOsvetlen2014V sobotu 20. září proběhlo nejen tradiční putování po stopách sv. Klementa, patrona Vídně a spolupatrona Varšavy, ale také byla dnem, kdy bylo představeno nové osvětlení a zabezpečení interiéru kostela sv. Klementa. Organizátoři akce, kterými byli tasovičtí redemptoristé, spolek St. Clemens, o.s. a pan Adolf Haider z rakouského Zwingendorfu připravili pro příchozí program, který byl zahájen v 7:00 hod. před kostelem v Zwingendorfu. Odtud se zájemci přemístili do Tasovic, kde proběhly v kostele sv. Klementa nacházejícího se na místě jeho rodného domu ranní modlitby, a bylo uděleno požehnání na další cestu. Následoval přesun do Znojma ke kostelu sv. Mikuláše. Odtud se putovalo podél řeky Dyje po „Svatoklementské turisticko-naučné stezce“ zpět do Tasovic. Po návratu do Tasovic byla od 14:00 hod. sloužena mše svatá, jejímž hlavním celebrantem byl Dipl. Ing. Mag. Stephan Turnovszky, světící biskup vídeňský. Po mši svaté, během které měli přítomní příležitost prohlédnout si nově upravený interiér kostela a vzít si na památku brožuru věnovanou kostelu sv. Klementa M. Hofbauera vydanou v českém i německém jazyce, byla ještě v sále tasovického kláštera připravena ke zhlédnutí výstavka obrázků dětí jedné ze základních škol sídlících ve Vídni. 

Akce byla součástí projektu "Osvětlení a zabezpečení interiéru kostela sv. Klementa M. Hofbauera v Tasovicích u Znojma", na jehož financování se podílel Fond malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci programu „Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013“.


Fotogalerie: http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/ostatni/gallery/190 EU_ERDF_CZ_varianta_cb

neu_LogoBasis_AT-CZ_1C

Aktualizováno Pátek, 19 Prosinec 2014 09:13
 

Komentáře

0 Mashamup 2017-12-13 18:54 #2

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Viktor 2014-11-19 17:46 #1

Vážený Otče Jiří, Internetový časopis „Lidové misie“ se mi líbí, ale občas přijde po akci, o kterou bych měl zájem... K Lidovým misiím: Stále jsem toho názoru, že by to měl být časopis nadnárodní. Jak jsem dříve uvedl, mám překladatelku do slovenštiny a esperanta. To pro začátek. Doufám, že by se našel překladatel do polštiny a němčiny z řad katolických esperantistů, což je mezinárodní organizace. Nevím, zda překladatelka, která bydlí v Římě by se zapojila, ale to předbíhám. Můžete mi, prosím, sdělit Váš názor na tuto akci? Požehnané dny Přeje Viktor

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010030-16
exercChotebor1101
52
P8070582
P1010104-8
BrodekPV2011224