Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


V Tasovicích oslavili "osmdesátiny" kostela sv. Klementa M. Hofbauera PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Čtvrtek, 05 Prosinec 2013 14:11
Interir_pi_opravJiž 80 let mají věřící ve zdejší obci možnost navštěvovat kostel sv. Klementa Maria Hofbauera. Ten byl vybudován na místě rodného domu tohoto světce podle plánů známého rakouského architekta Clemense Holzmeistera z Vídně a k jeho slavnostnímu vysvěcení došlo 8. října 1933. Při příležitosti 80. výročí od slavnostního vysvěcení kostela proběhly v sobotu 12. října oslavy, které byly zahájeny v 11:00 hod. mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Hlavním celebrantem mše byl P. Josef Michalčík, provinciál Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristé). Během mše svaté proběhla dobrovolná sbírka na právě probíhající opravu interiéru kostela sv. Klementa M. Hofbauera a redemptoristé, kteří jsou vlastníky kláštera a kostela sv. Klementa také poděkovali všem, kdo se na opravách kostela podílejí. Po mši svaté následovalo v klášteře redemptoristů pohoštění a vystoupení mužského pěveckého sboru Mužáci. Po občerstvení mohli přítomní ve dvou skupinkách absolvovat prohlídku nově vybudovaných podkrovních prostor kláštera redemptoristů a interiér opravovaného kostela sv. Klementa. Po prohlídce proběhla v sále kláštera beseda na téma budoucího využití opraveného areálu a akce byla zakončena společnou modlitbou a požehnáním. 

Fotogalerie: http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/ostatni/gallery/176

Vyšlo v Znojemský týden: http://www.znoj-tyden.cz/vtasovicich-oslavili-quotosmdesatinyquot-kostela-sv.klementa-m.hofbauera.a9931.html

 

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Prosinec 2013 15:08
 

Komentáře

0 Mashamup 2017-12-13 09:42 #2

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Verča 2013-12-09 12:22 #1

Chvála Kristu, chtěla jsem se vám omluvit, že jsem nepřijela. Je mi to trapné, že něco slíbím a pak nepřijedu. Nepřijela jsem ,protože minulou neděli jsem divně šlápla a křuplo mně v koleně. A v úterý mě doktor řekl, že mám nohu odlehčovat, protože mi zjistil problém v koleně a natažené šlachy v kotníku. A v úterý půjdu na nějakou altroskopii asi.Tak se moc omlouvám, že jsem nemohla přijet. Pán vás provázej a pomáhej vám.

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

LetoviceOBN2012 40
P1010038-25
PoutTasovice19.9.09515
ZarosiceLovcice2011017
BrnoKomarov2012 118