Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Redemptoristé Tasovice 20.8.2013: Dobude rekonstrukce kláštera uznání? PDF Tisk Email
Napsal uživatel pavlackova   
Středa, 21 Srpen 2013 08:33
klaster1Částečně se tak již stalo. Rekonstrukce půdních prostor tasovického kláštera redemptoristů, která v současnosti probíhá, bude bojovat o přední umístění v kategorii vnitřní výstavby v národním kole mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gyproc Trophy. Cílem soutěže je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti vnitřní výstavby, které zpracovávají produkty a systémy značky Rigips. Realizace projektu byla svěřena stavební společnosti Václava Macháčka LimaSTAV se sídlem v Nepomuku. Pan Macháček uvádí, že "během výstavby sádrokartonových příček se musel vypořádat především se složitou  podlahou a zároveň přizpůsobit práce vysoké střešní konstrukci, která v některých místech přesahuje i 4 metry". Odborná porota jmenovaná provozovatelem soutěže bude hodnotit originálnost konstrukcí, technickou úroveň zpracování, použití speciálních technik a celkový estetický dojem. Nejlepší stavba pak postoupí do mezinárodního kola. 

Projekt rekonstrukce půdních prostor kláštera pro cca 20 osob zpracovali Bc. Václav Lazárek a Ing. Aleš Čeleda ze znojemského A-C projektu. S financováním stavby si musí poradit komunita redemptoristů z Tasovic. P. Jiří Šindelář, CSsR k tomu dodává, že "je třeba pečlivě hospodařit, aby se mohlo dílo dokončit. Rekonstrukce je zatím financována z vlastních úspor, z darů věřících a také z příspěvků od Nadace ČEZ, Jihomoravského kraje a Ministerstva kultury". Po dokončení má podkroví kláštera sloužit mj. jako duchovní a kulturně-relaxační zařízení, navazující na již vybudovanou Svatoklementskou stezku, která vede po trase Znojmo – Dobšice – Tasovice – Hodonice.

Fotogalerie: http://lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/ostatni/gallery/169

Aktualizováno Pondělí, 09 Září 2013 15:23
 

Komentáře

0 Mashamup 2017-12-12 19:27 #1

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010002-16
3-4
DSC_1372-1
P1010140-4
Vltava13.-17.7.200943
NK 36