Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)
Příbram 8.12.2012: Jáhenské svěcení spolubratra Davida Horáčka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Čtvrtek, 06 Prosinec 2012 19:26
davidS Davidem jsme se setkali před osmi lety ve farnosti Slatiňany, kde jsme vedli obnovu lidových misií. David tehdy hledal své místo v životě. Mj. i díky naší duchovní obnově tak našel své povolání v řadách redemptoristů. V roce 2004 zahájil kněžskou a řeholní formaci v Bratislavě a v sobotu 8. prosince 2012 při mši sv. v 10:00 ve svatohorské bazilice v Příbrami přijme z rukou Mons. Karla Herbsta jáhenské svěcení. 
Tímto začíná další etapa jeho života a služby. Vyprošujeme mu plnost Božího požehnání a prosíme o další kněžská a řeholní povolání do našich klášterů a řeholních rodin.

Pamatujme, že kněžské a řeholní povolání bylo, je a vždy bude darem přímo od Hospodina, darem, který se neodmítá a nezahazuje. „Milost povolání k řeholnímu stavu není běžná milost, je velmi vzácná a Bůh ji dává jenom některým ... Oč větší je tato milost povolání k dokonalému životu a je lepší stát se jedním ze služebníků Božích, než být králem jakéhokoli království na zemi! Jaké srovnání může být mezi dočasným královstvím na této zemi a věčným královstvím nebeským?“ Sv. Alfons z Liguori – Úvahy o řeholním životě.

P. Jiří Šindelář, CSsR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tasovice u Znojma 
 

Komentáře

0 Mashamup 2017-12-13 18:22 #4

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Hana 2012-12-09 17:34 #3

Zdravím Vás a přeji duchovně požehnaný advent. Dnes měl svůj velký den "D!" David. K Jáhenskému svěcení mu blahopřeji (prosím příležitostně mu to vyřiďte) a myslím na Vaše duchovní úspěchy ve svých modlitbách. Zdraví Hana.

Citovat
0 Renata 2012-12-09 17:17 #2

„Blahopřeji Vašemu spolubratru Davidovi a přeji hodně sil a darů Ducha svatého v jeho jáhenské službě.“

Citovat
0 Markéta 2012-12-07 23:57 #1

Děkuji za zpávy, já jsem dnes úspěšně dokončila kurz pracovníka v sociálních službách pro seniory a handicapované. Tak teď relaxuji v místecké knihovně u počítače. Markéta.

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit