Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)
Příbram 8.12.2012: Jáhenské svěcení spolubratra Davida Horáčka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Čtvrtek, 06 Prosinec 2012 19:26
davidS Davidem jsme se setkali před osmi lety ve farnosti Slatiňany, kde jsme vedli obnovu lidových misií. David tehdy hledal své místo v životě. Mj. i díky naší duchovní obnově tak našel své povolání v řadách redemptoristů. V roce 2004 zahájil kněžskou a řeholní formaci v Bratislavě a v sobotu 8. prosince 2012 při mši sv. v 10:00 ve svatohorské bazilice v Příbrami přijme z rukou Mons. Karla Herbsta jáhenské svěcení. 
Tímto začíná další etapa jeho života a služby. Vyprošujeme mu plnost Božího požehnání a prosíme o další kněžská a řeholní povolání do našich klášterů a řeholních rodin.

Pamatujme, že kněžské a řeholní povolání bylo, je a vždy bude darem přímo od Hospodina, darem, který se neodmítá a nezahazuje. „Milost povolání k řeholnímu stavu není běžná milost, je velmi vzácná a Bůh ji dává jenom některým ... Oč větší je tato milost povolání k dokonalému životu a je lepší stát se jedním ze služebníků Božích, než být králem jakéhokoli království na zemi! Jaké srovnání může být mezi dočasným královstvím na této zemi a věčným královstvím nebeským?“ Sv. Alfons z Liguori – Úvahy o řeholním životě.

P. Jiří Šindelář, CSsR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tasovice u Znojma