Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)
Tasovice 28.10.2012: Poděkování za 10 let misijní činnosti a za 10 let kněžství - pozvánka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Pondělí, 22 Říjen 2012 15:44
10let+Misijní skupina redemptoristů slaví své desáté narozeniny!:-) S intenzivní desetiletou misijní činností redemptoristů je spojena i desetiletá kněžská služba P. Jiřího Šindeláře. V neděli 28. října, při mši sv. v 11.00 v Tasovicích, chceme za obojí poděkovat Bohu i Vám všem, kdo jste s námi spolupracovali, pomáhali nám a modlili se za nás. Odpoledne v 16.00 zveme zájemce do kláštera redemptoristů na přednášku s prezentací „10 let misií a 10 let kněžství“. Následovat bude beseda a malé pohoštění. 

Srdečně zvou a na setkání s Vámi se těší misionáři, redemptoristé, P. Jiří Šindelář a P. Tomasz Waściński.

Něco z historie lidových misií a misijní skupiny redemptoristů v ČR:

Lidové misie jsou tradiční a staletími osvědčenou formou mimořádné farní pastorace. Různé řeholní řády konaly tyto duchovní obnovy v našich zemích pravidelně až do roku 1950. Po zrušení řádů a zákazu činnosti řeholníků bývalým režimem, došlo k nucené odmlce, která trvala čtyři desítky let.
Pravidelná misijní činnost redemptoristů byla u nás obnovena v roce 2002, a to na popud generálního vedení v Římě. Provinciální kapitula v březnu roku 2002 tedy rozhodla, že redemptoristé založí v naší republice misijní skupinu, která bude mít své sídlo v klášteře na Králíkách. K tomuto poutnímu místu nepatří žádná farnost a misionáři se tak měli soustředit zcela na konání misií a poutí. Zakládajícími členy byli P. Krzysztof Strzelczyk a P. Jiří Šindelář. Po roce došlo ke změně a na místo P. Strzelczyka přišel P. Tomasz Waściński.
Dvojice misionářů si postupně vypracovala svůj způsob konání misií, Hospodin této činnosti požehal a dílo se začalo rozvíjet. Misionáři následně zvali lidi z farností, kde se konaly lidové misie, na poutě do Králík, pracovali s mládeží, získávali spolupracovníky i nová kněžská a řeholní povolání. Misijní skupina redemptoristů byla v té době jedinou „profesionální“ skupinou v celé republice, která se věnovala misijní činnosti na „plný úvazek“.
V roce 2007 byli oba misionáři přeloženi z Králík do kláštera v Tasovicích u Znojma, kde pokračovali ve svém působení. O dva roky později odešel z Tasovic duchovní správce a dvojice misionářů tak dostala na starost zároveň celou duchovní a materiální správu farností v Tasovicích a okolí. Vedení lidových misií se tím velmi ztížilo. V roce 2011 však přišel do komunity redemptoristů v Tasovicích nový spolubratr, tím se misionářům poněkud uvolnily ruce a konání lidových misií v našich farnostech se opět pohnulo kupředu. O aktuálním stavu a činnosti misijní skupiny informují webové stránky www.lidovemisie.cz .

Fotogalerie činnosti misijní skupiny:
http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/misie?view=gallery

P. Jiří Šindelář, CSsR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 

Komentáře

0 Mashamup 2017-12-13 17:52 #18

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Citovat
0 Věra Horňáková 2012-11-22 12:52 #17

:-? Pročítám tyto krásné zprávy o Jubileu obou bratří, takže moc gratuluji a přeji v dalším Vašem misijním působení zdraví, radost,pokoj a vše dobré,hojnost Božích darů a milostí k Vaší náročné,ale Bohumilé službě pro církev,farnosti ,která je v souč.době tak potřebná,kdy naše společnost potřebuje uzdravení!Velké díky Vám za vše,jen prosím vytrvejte nadále v této službě a práci na vinici Boží. Kéž Vám Pán udělí ve své Prozřetelnosti a Moudrosti vše potřebné-otevřená srdce lidí,farníků,..moc se těšíme, že zase někdy zavítáte i k nám do Uh. Brodu na Moravu :-). Moc rádi na Vás vzpomínáme(r.2008)na Vaše požehnané působení ve farnosti,ač jen týden :-(. Bohu díky za vše,myslím na Vás ve svých modlitbách,za Vaše požehnané působení v naší zemi,farnostech ,církvi,... S pozdravem Věrka Horňáková, moc děkuji také za všechny zaslané zprávy o Vás :-). P.S.: Nezapomenemena to, jak O. Tomáš kázal svou promluvu na kolenách :-),to dětem i dospělým utkvělo v paměti i srdci napořád :-)).

Citovat
0 Jiloš 2012-10-31 21:50 #16

BLAHOPŘEJEM K OBOJÍMU VÝROČÍ DĚKUJEM ZA ZPRÁVY A VZPOMÍNÁME Z MOUTNIC, POŽEHNANÝ DEN. J.

Citovat
0 Petr 2012-10-28 22:18 #15

Jirko, gratuluji Tobě i Tomášovi ke krásným výročím kněžské i misionářské služby a děkuji moc za vše, co děláte pro všechny i pro mě osobně. Dobře víš, že to, že jsem vás poznal, mi dost radikálně převrátilo život, který by se bez toho určité vyvíjel jinak, ale nelituji toho, i když to nebylo a není úplně jednoduché.
Do další služby přeji Tobě i Tomášovi jen to nejlepší, spoustu síly, odvahy, optimismu a zejména Božího požehnání!

Citovat
0 Jan 2012-10-28 19:25 #14

Milý Jiří, přijmi moje blahopřání k dnešnímu významnému dni, který v Tasovicích prožíváte. Je to dvojí jubileum, jednak 10 let vaší misijní činnosti, jednak Tvoje osobní - 10 let kněžství. Škoda, že jsem nemohl být také přítomen, chci tedy pogratulovat aspoň tímto způsobem.
Díky Bohu za obojí, přeji Tobě i Tvým spolubratřím, abyste mohli s jeho pomocí pokračovat v činnosti a rozvíjet tak i jedinečný odkaz sv. Klementa. Věřím, že dobré dílo, které se koná k větší cti a slávě Boží, bude provázeno požehnáním.
Pamatuji na vás v modlitbách a přeji úspěšné zahájení dalšího desetiletí.

Citovat
0 Helena 2012-10-28 13:46 #13

Drazí bratři redemptoristé! Moc Vás pozdravuji a děkuji našemu Pánu,že jste mezi námi.Dnes obzvláště v modlitbě myslím na Otce Jiřího a na jeho desetileté výročí jeho krásné životní etapy a služby Kristu.Hodně Božího požehnání a zdraví do dalších desítek let.Myslím na Vás a ještě jednou Bohu díky.Přeji všem krásně prožité nedělní odpoledne. Helena

Citovat
0 Marienka 2012-10-28 09:46 #12

:-) :D 8) pa pa Marienka

Citovat
0 Marienka 2012-10-28 09:44 #11

Všechny moc zdravim :lol: Marienka

Citovat
0 Marienka 2012-10-28 09:43 #10

Vsechny moc zdravim a prosim o modlidbu pro druhe dekuji Vam Marienka

Citovat
0 Renata 2012-10-28 09:40 #9

Milí misionáři, také já na vás vzpomínám s myšlenkami díků, za to, že jste byli v naší farnosti Kozmice. Děkuji za vás Bohu Otci, že přinášíte POKOJ a RADOST do tolika farností. Ať vám Pán žehná ve vaší službě a posílá Ducha LÁSKY, SÍLY a MOUDROSTÍ - DUCHA SVATÉHO ! Otci Jiřímu, pak děkuji za svědectví VÍRY a NADĚJE, za zárak, který v něm Pán vykonal ! Mám nepokřtěnou snachu..., a tak i já chci doufat a věřit....."Otče Jiří děkuji a přeji a vyprošuji Boží požehnání ve Vaší kněžské službě. Pán ať je stále s vámi !

Citovat
0 Anna 2012-10-27 19:09 #8

Milí otcové, děkuji pěkně za zasílané zprávy a informace o misiích, vaší velmi záslužné práci pro mnoho věřících. Již několikrát jsem vám chtěla napsat, jen si netroufám vás obtěžovat. Až nyní bych vám chtěla popřát všechno najlepší k vašemu zítřejšímu výročí, hodně zdraví a Božích milostí. Protože můj zdravotní stav mi nedovoluje se více zapojit, jsem alespoň v duchu s vámi. Nedávno jste byli v Letovicích, na Vranově, tak vzpomínám. Času mám dost, tak denně myslím v modlitbách na všechny blízké a známé. Ještě mám jeden velký úmysl, za který se denně modlím. Pocházím z 8 sourozenců, já byla nejmladší a už žije jen jedna sestra. Ta ve svých 16 letech v r. 1949 vstoupila do řádu sv. Františka - Šedé sestry. Po r. 1990 jim byl vrácen klášter v Praze a nyní už je asi 2 roky úplně ležící, potřebuje péči, ... starají se o ni mladší sestřičky. Je mě jí moc líto... Tak se alespoň v modlitbě spojíme... Zítra na vás bude zvláště vzpomínat. Přeji všechno dobré. A.

Citovat
0 JaE 2012-10-23 20:11 #7

Naši milí ze srdce Vám děkujeme a blahopřejeme k 10. výročí misijních činností, vážíme si Vaší práce, ať Vám Bůh žehná a opatruje na všech těch cestách, které pro nás vykonáváte. Přejeme hodně zdraví, síly a radostí. STÁLE NA VÁS VZPOMÍNÁME! S díky a v modlidbách Jana s celou rodinou.

Citovat
0 Mária 2012-10-23 07:52 #6

Zdravíme z Kravař, budeme myslet na P. Jiřího Šindeláře v neděli 28. 10., děkujeme za Vaše modlitby.

Citovat
0 Hubert 2012-10-22 21:46 #5

Rád bych Vám, důstojný otče, touto cestou také poblahopřál k 10. výročí Vašeho kněžství a popřál Vám stálou přítomnost Ducha svatého ve Vaší nedocenitelné činnosti a pevné zdraví.
S pozdravem Hubert z Chotěboře.

Citovat
0 Pavel Tříletý 2012-10-22 20:18 #4

Rád bych přijel, ale zrovna budu na duchovní obnově, tak na vás budu myslet aspoň v modlitbě. Ať vám Pán žehná ve vaší činnosti pro jeho království. Pokoj vám Pavel

Citovat
0 František 2012-10-22 20:14 #3

Chvála Kristu, jsem strašně rád, že jste v roce 2008 byli hlásat lidové misie u nás v Hati. Bylo to moc krásné, často na to vzpomínám. Tento rok byli u nás 3 misionáři. Měli spoustu akcí. Byl jsem přítomen na duchovní obnově a velmi mě to oslovilo a potěšilo. Myslím na Vás v modlitbách. Doufám, že se ještě někdy potkáme. S pozdravem František.

Citovat
0 Lada 2012-10-22 19:44 #2

Ahoj Jirko :-))) díky za informace :-)) Přeji, ať se vám daří !!! lada

Citovat
0 Veronika 2012-10-22 19:40 #1

Opravdu zajímavé informace. :)) A pěkné fotky. Blahopřeji k deseti letům misijní činnosti a také k deseti letům vaší kněžské služby otče. Jiří :))

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit