Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)
Tasovice 28.10.2012: Poděkování za 10 let misijní činnosti a za 10 let kněžství - pozvánka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Pondělí, 22 Říjen 2012 15:44
10let+Misijní skupina redemptoristů slaví své desáté narozeniny!:-) S intenzivní desetiletou misijní činností redemptoristů je spojena i desetiletá kněžská služba P. Jiřího Šindeláře. V neděli 28. října, při mši sv. v 11.00 v Tasovicích, chceme za obojí poděkovat Bohu i Vám všem, kdo jste s námi spolupracovali, pomáhali nám a modlili se za nás. Odpoledne v 16.00 zveme zájemce do kláštera redemptoristů na přednášku s prezentací „10 let misií a 10 let kněžství“. Následovat bude beseda a malé pohoštění. 

Srdečně zvou a na setkání s Vámi se těší misionáři, redemptoristé, P. Jiří Šindelář a P. Tomasz Waściński.

Něco z historie lidových misií a misijní skupiny redemptoristů v ČR:

Lidové misie jsou tradiční a staletími osvědčenou formou mimořádné farní pastorace. Různé řeholní řády konaly tyto duchovní obnovy v našich zemích pravidelně až do roku 1950. Po zrušení řádů a zákazu činnosti řeholníků bývalým režimem, došlo k nucené odmlce, která trvala čtyři desítky let.
Pravidelná misijní činnost redemptoristů byla u nás obnovena v roce 2002, a to na popud generálního vedení v Římě. Provinciální kapitula v březnu roku 2002 tedy rozhodla, že redemptoristé založí v naší republice misijní skupinu, která bude mít své sídlo v klášteře na Králíkách. K tomuto poutnímu místu nepatří žádná farnost a misionáři se tak měli soustředit zcela na konání misií a poutí. Zakládajícími členy byli P. Krzysztof Strzelczyk a P. Jiří Šindelář. Po roce došlo ke změně a na místo P. Strzelczyka přišel P. Tomasz Waściński.
Dvojice misionářů si postupně vypracovala svůj způsob konání misií, Hospodin této činnosti požehal a dílo se začalo rozvíjet. Misionáři následně zvali lidi z farností, kde se konaly lidové misie, na poutě do Králík, pracovali s mládeží, získávali spolupracovníky i nová kněžská a řeholní povolání. Misijní skupina redemptoristů byla v té době jedinou „profesionální“ skupinou v celé republice, která se věnovala misijní činnosti na „plný úvazek“.
V roce 2007 byli oba misionáři přeloženi z Králík do kláštera v Tasovicích u Znojma, kde pokračovali ve svém působení. O dva roky později odešel z Tasovic duchovní správce a dvojice misionářů tak dostala na starost zároveň celou duchovní a materiální správu farností v Tasovicích a okolí. Vedení lidových misií se tím velmi ztížilo. V roce 2011 však přišel do komunity redemptoristů v Tasovicích nový spolubratr, tím se misionářům poněkud uvolnily ruce a konání lidových misií v našich farnostech se opět pohnulo kupředu. O aktuálním stavu a činnosti misijní skupiny informují webové stránky www.lidovemisie.cz .

Fotogalerie činnosti misijní skupiny:
http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/misie?view=gallery

P. Jiří Šindelář, CSsR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript