Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)
Prázdninový vodácký tábor 5.-19.8.2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Úterý, 31 Červenec 2012 10:25
vodaCRZa krásného počasí na českých i zahraničních řekách se díky KSK Praha uskutečnil další vodácký tábor pro začátečníky i pokročilé. První týden jsme se plavili po českých řekách jako jsou Lužnice či Vltava a tři dny jsme strávili na novém umělém slalomovém kanále v Č. Budějovicích, kde jsme trénovali jízdu na kajacích a kanoích ve vlnách.
Další část našeho vodáckého dobrodružství pokračovala na divoké vodě v Alpách. Projeli jsme se na kajaku v Německu, Rakousku a v Itálii. Poznali jsme vesměs ledovcové řeky jako jsou Kossener Ache, Otztal Ache, Noce a Isarco. Vrcholem naší vodácké výpravy byly tři dny v italském horském středisku Val di Sole, kde jsme se utábořili ve výšce ca 1200 m nad mořem. Odtud jsme vyráželi na vodácky známou a zajímavou řeku Noce nebo i na výlety do hor. Obtížnost sjížděných řek činila ww 2 až ww 3+, občas jsme narazili i na místa s obtížností ww 4. Kromě sportovních výkonů, krásné přírody a společenství kamarádů, jsme na vodě i na cestách jsme zažili i několik dramatických situací, které jsme ale společnými silami a s Boží pomocí vždy zvládli. Těšíme se na pokračování v příštím roce a zveme případné další zájemce ke společnému vodáckému putování.

Fotogalerie – voda v ČR:
http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/ostatni/gallery/148

Fotogalerie – voda v zahraničí:
(bude doplněno)

Tasovice 23.8.2012
P. Jiří Šindelář, CSsR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript    

Související texty:

Pozvánka na putovní vodácký tábor pro začátečníky 5.-11.8 a pro pokročilé 12.-19.8.

Křesťanský sportovně kulturní klub Praha pořádá každoročně letní putovní tábor pro zájemce, kteří se chtějí naučit jízdě na kajaku či na kanoi. Pokročilým vodákům dále nabízí splouvání divokých řek v Alpách. Hlavním organizátorem je Jarda Olšanský ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; tel. 420 603 256 411), duchovní a částečně i sportovní doprovázení zajišťuje P. Jiří Šindelář, CSsR.

Informace a přihláška na vodácký tábor pro začátečníky:
http://www.kskvodak_3praha.org/VodaBasic.php

Informace a přihláška na vodáckou akci v Alpách pro pokročilé:
http://www.kskpraha.org/VodaAdvanced.php    

Těším se na vás na vodě – AHOJ!:)

P. Jiří Šindelář, CSsR.
Aktualizováno Čtvrtek, 23 Srpen 2012 15:55