Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Příbram Svatá Hora 27.-29.11.2011: Konference o nové evangelizaci - zpráva, foto PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Úterý, 13 Prosinec 2011 20:41
seminEv2011"Ve dnech 27. - 29. listopadu 2011 se na Svaté hoře u Příbrami sešlo kolem 40 katolíků z různých českých a moravských farností, hnutí a řeholních společenství na první Konferenci o nové evangelizaci s podtitulem Zkušenosti a příležitosti. Jejím cílem bylo tvořivě a společně hledat cesty, jak odpovědět na naléhavé S.O.S. těch našich spoluobčanů, kteří ještě neprožili životodárné setkání s Ježíšem Kristem.

Program konference byl rozdělen do dvou oblastí. První byla věnována formám evangelizace zaměřeným mimo církev, druhá se zaměřila více na formaci křesťanů k evangelizaci a vnitřní evangelizaci církve. Významné místo měly zkušenosti ze zahraniční i konkrétní rady, na co si dát pozor a jakých chyb se vyvarovat (např. že nejde o naplnění kostelů, proselytismus). Přednášky, moderované diskuse a hovory v kuloárech předcházela a provázela hluboká modlitba o požehnání naší zemi a všem jejím obyvatelům.
V závěru konference se k účastníkům připojil Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Během jeho referátu o celocírkevním setkání nové evangelizace v Římě zazněla slova, která jakoby celým setkáním prosvítala: "Zanechme lenosti a rezignace" a také "bez vzájemné spolupráce se už neobejdeme!"

Další konference o nové evangelizaci se bude konat opět za rok".

(Hana Klára Němečková, převzato z www.evangelizace.cz).

Za misionáře, redemptoristy z Tasovic u Znojma, se konference účastnili P. Jiří Šindelář, který měl přednášku na téma „Lidové misie – evangelizace ve vlastních řadách“ a P. Piotr Novicki, který se mj. zabývá evangelizací vietnamské menšiny v ČR.

Fotogalerie:
http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/ostatni/gallery/132

 
J.Š.
Aktualizováno Pondělí, 19 Březen 2012 23:48
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

PoutTasovice19.9.0908
BrnoKomarov2012 102
IMG_0468
IMG_2552
poutPekariTasovice2011-78
DSC_1358