Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Misijní škola redemptoristů – tirocinium PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Středa, 14 Červenec 2010 10:05

tirociniumMezinárodní škola pro misionáře se nachází v polském Krakově. Každý rok se zde připravují 3-4 kněží na konání lidových misií ve farnostech. Letošní misijní školu dokončili tři ze čtyř účastníků. P. Marcin Gacek (Polsko), P. Andrzej Jodkowski (Bělorusko) a P. Jiří Šindelář (ČR) byli po zakončení studia rozesláni hlásat Evangelium lidem ve svých zemích...    

 

 

 

 

 

Misijní školu vedl jeden z nejlepších polských misionářů P. Józef Szczecina CSsR. Výuka, ubytování i strava byly zajištěny v klášteře redemptoristů. Základem misijní přípravy byla každodenní setkání, při kterých se probíraly jednotlivé misijní promluvy, příprava, organizace i liturgie lidových misií. Doplňkové přednášky se konaly na zdejší Jagellonské univerzitě.

Hlavním cílem misijní školy bylo připravit si dobrá misijní kázání, poznat misijní praxi ve farnostech, prohloubit si teologické vědomosti a obohatit vlastní duchovní, kněžský i řeholní život. V tirociniu zbýval čas také na sport, kulturu, společenství či na některé vlastní aktivity. Vřele polskou misijní školu redemptoristů doporučuji.

Jediný háček spočívá v tom, že veškerá výuka probíhá v polském jazyce, který může působit potíže. Co však zorganizovat podobnou misijní školu v naší republice? Různé řeholní řády i skupinky diecézní kněží se v naší republice tu a tam také snaží konat lidové misie. Domnívám se, že vhodná příprava začínajících misionářů by byla potřebná. 

Lidové misie a různé farní exercicie mají tu výhodu, že si lidé nemusí brát dovolenou, nemusí nikam daleko jezdit, utrácet nebo shánět hlídání dětí. Chodí normálně do práce, do školy, plní si své každodenní povinnosti a při tom všem mohou prožívat duchovní obnovu na místě, ve své farnosti i s celou svou rodinou.

Novou misijní sezonu začínáme koncem září v Plzni na Slovanech - ve farnosti dominikánů, která letos slaví 100 let od svého vzniku. Zájem ze strany farností o misie však převyšuje naše možnosti. Modlíme se a prosíme o další misionáře a spolupracovníky pro duchovní obnovy farních společenství v naší republice.

 

Fotogalerie - misijní škola Krakov:

http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/category/92

 

 

Misijní skupina redemptoristů

Tasovice u Znojma, 14.7.2010

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

P. Jiří Šindelář CssR

Aktualizováno Středa, 14 Červenec 2010 14:50
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010086-4
IMG_1247
P1010022-25
P1010134-3
P1010043-30
misieHrozenkov-Karolinka2011091