Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Tuchów 25. - 27. ledna 2010: Setkání misionářů v Polsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Čtvrtek, 28 Leden 2010 14:48

tuchow2010

Varšavská provincie redemptoristů pořádá každý rok studijně-formační setkání pro své členy, kteří se věnují konání lidových misií, farních exercicií a duchovních cvičení. Na setkání jsou zváni i redemptoristé ze zahraničí. Z pražské provincie redemptoristů se setkání zúčastnil P. Jiří Šindelář...

 

 

 

Do polského městečka Tuchów (100 km na východ od Krakova) dorazilo na třídenní setkání misionářů asi 50 redemptoristů z různých zemí. Tito řeholníci se věnují různorodé misijní činnosti ve farnostech a každoroční setkání berou jako příležitost k výměně zkušeností, studiu a společné modlitbě za misijní činnost, ke které je Hospodin povolal. 
Z duchovního programu bylo nejcennější společné slavení mše sv., adorace a promluvy, kterých se ujali: P. Stanislaw Kielbasa, odpovědný za misijní činnost redemptoristů v Polsku, dále P. dr Ryszard Bozek, provinciál varšavské provincie redemptoristů a P. Jacek Dubel, animátor školy nové evangelizace.

Ve studijní části programu zaujal misionáře P. dr Wojciech Zagrodzki reflexí na téma „Direktorium lidových misií“. Další přednášky vedl jeden z nejznámějších polských biblistů P. Prof. dr hab. Waldemar Chrostowski. Témata jeho přednášek zněla: „Biblické kořeny křesťanského jednání“, „Pozemský život Ježíšův očima sv. Pavla“ a „Podstata dialogu křesťanství a židovství“.

Zajímavé byly rovněž diskuse, nové informace z činnosti misionářů, výměna zkušeností, nabídka literatury apod. To vše v příjemné atmosféře a společenství spolubratří i bohoslovců, kteří mají v polském Tuchově svůj teologický seminář.

Novinkou letošního setkání byla účast dvou laických misionářek, které spolupracují s redemptoristy v Polsku. Rovněž v ČR mají redemptoristé několik laických spolupracovníků, kterým je třeba poděkovat za obětavou spolupráci během misií v našich farnostech. Zároveň vybízím další zájemce z řad mladých lidí ke spolupráci i k zamyšlení se nad vlastním misijním povoláním. Ohledně spolupráce či hledání svého povolání čtěte dále:

http://www.lidovemisie.cz/cs/spoluprace

http://www.lidovemisie.cz/cs/novinky/39-novinky-2009/240-maturanti-2010-poprve-v-ivot-na-velke-kiovatce

 

Fotogalerie ze setkání misionářů:

http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/category/84

 

Podrobná zpráva (polsky):

http://www.redemptor.pl/aktualnosci.php?id=121&typ=1

 

28. ledna 2010

P. Jiří Šindelář CSsR

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Aktualizováno Čtvrtek, 28 Leden 2010 18:22
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

misieHrozenkov-Karolinka2011050
rosice013
BrodekPV2011169
MogilnoII2010 014
P1010104-2
BrodekPV2011132