Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Maturanti 2010: Poprvé v životě na velké křižovatce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Neděle, 01 Listopad 2009 22:08

mlde1Za několik měsíců budou skládat vytouženou zkoušku dospělosti. Jak jim to půjde a co dál v životě? Mnozí ještě nevědí, jiní mají docela konkrétní plány. Své představy o budoucnosti novopečených dospěláků mají i jejich rodiče … A co na to Hospodin, může do toho promluvit i On?

 

 

Během nedávných podzimních prázdnin jsme nabídli mladým lidem třídenní putování po severní Moravě a Polsku, možnost rekreace, cestování ale i modlitby a zamyšlení se nad svojí budoucností. Na konci jsem se zeptal maturanta Petra, 19 let:

 

Petře, před rokem jsme se poznali na lidových misiích ve tvé farnosti. Vím, že budeš v tomto školním roce maturovat, co se ti honí hlavou?

No hlavně to, jestli se mi ta maturita povede, co bych se měl učit dřív a na jakou školu jít dál. To, co mám dělat dál, zrovna řeším.

 

A jak vidíš tu svoji budoucnost, co tě už všechno napadlo, čím bys chtěl být?

Láká mě toho víc a pořád se to ještě vyvíjí. Chtěl bych dělat něco, k čemu mám schopnosti a využít to, co je ve mně dobrého. Mám rád děti a tak mě napadlo, že bych mohl být učitelem.

 

OK…, jinak máš za sebou pár dní podzimních prázdnin. Jak jsi je strávil?

Jeden den jsem pomáhal doma a pak jsem využil pozvánku redemptoristů z Tasovic na třídenní výlet. Vybrali jsme si putování po severní Moravě a Polsku, tam jsem ještě nebyl.

 

Co tě v Polsku zaujalo, co jsi tam zažil nebo co si z Polska odnášíš?

Cestu jsme začali návštěvou redemptoristů a poutního místa ve Frýdku-Místku. Odtud jsme se přesunuli do polského Krakova. Z Krakova jsme podnikali další výlety. Zvlášť se mi líbilo v Tuchově, kde jsem poznal pěkné společenství mladých, kteří tam studují v mezinárodním semináři redemptoristů filozofii a teologii.

 

Jako maturant 2010 máš na dohled významnou životní křižovatku. Dovedl by sis představit, že tě Hospodin nasměruje ke kněžství nebo k řeholnímu životu?

Asi každého věřícího kluka to někdy napadne. A mě se tato myšlenka líbí čím dál víc. Zaujala mě práce redemptoristů, které jsem poznal během lidových misií v naší farnosti. Myslím si, že misie jsou v naší republice hodně potřebné. Ale zatím to o sobě nikde neříkám.

 

Petře, děkuji za odpovědi. Věřím, že když se člověk radí o svém životě s Hospodinem, nemůže udělat chybu. Hodně štěstí a Božího požehnání všem, kdo se blíží na nějakou tu životní křižovatku, přejí misionáři, redemptoristé z Tasovic u Znojma.

 

1. listopadu 2009

P. Jiří Šindelář CSsR

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

P.S. Pohodový

 

Reklama na manželství zde: http://www.kuduk.cz/misa_a_peta/

(naši občasní spolupracovníci Petr s Míšou)

 

Reklama na lidové misie zde:  http://www.fotopavel.com/galerie1/index.html

(atmosféra lidových misií v Hradci Králové)

 

Líbí? Usmívající se Napište nám o svém povolání: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno Středa, 11 Listopad 2009 00:06
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010095-6
P1010082-6
P1010084-11
P9011894
MoutniceTesany2013OBN128
Vltava13.-17.7.200902