Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Pozvánka 29.-31.10.2009: Ať žijí PODZIMNÍ PRÁZDNINY!!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Pondělí, 19 Říjen 2009 16:03

TasoviceSv.KlementMáme za sebou skoro dva měsíce školy, spoustu úkolů, známek, nových vědomostí, práce… Ale víme, že všeho moc škodí a že slova Pána Ježíše „pojďte i vy někam na opuštěné místo a trochu si odpočiňte“, platí i pro nás. K odpočinku, modlitbě a cestování zveme mládež od patnácti let…

 

 

Jde o třídenní rekreačně-poznávací akci, která nám představí život a povolání redemptoristů nejen v ČR. Vybírat můžeme ze dvou možností:

 

 

První možností je putování po severní Moravě a Polsku: První den (29.10.) plánujeme návštěvu mariánského poutního místa a kláštera redemptoristů ve Frýdku-Místku. Poté odjíždíme do polského Krakova a přenocujeme v tamním klášteře redemptoristů. Další den (30.10.) se koná výlet z Krakova do Tuchowa a Lubaszové, kde se nachází mezinárodní seminář a noviciát redemptoristů. Odpoledne návrat do Krakova, prohlídka večerního města, nocleh. Další den (31.10.) se vracíme do ČR, po cestě můžeme navštívit sestry redemptoristky v polském městě Bielsko-Biała.

 

 

Druhou možností je návštěva jižní Moravy, Rakouska a Slovenska: První den (29.10.) se plánuje návštěva u redemptoristů v Tasovicích. Jde o rodiště jednoho z našich národních patronů sv. Klementa Marie Hofbauera. V tomto roce si připomínáme 100 let od jeho svatořečení. Zde přenocujeme a druhý den (30.10.) se vypravíme na celodenní výlet ke spolubratřím redemptoristům do Vídně. Na nocleh se vrátíme zpět do Tasovic. Třetí den (31.10.) se plánuje návštěva spolubratří v Bratislavě, kde studují slovenští a čeští redemptoristé teologii. Po návratu je možno v Tasovicích ještě přenocovat a v neděli 1.11. se vrátit domů.

 

 

S sebou je třeba vzít pohodlnou obuv, pokud možno spacák a osobní doklady. Účastníci si platí jen cestu z domova a zpět. Strava, noclehy a cestování misijním autem budou zdarma.

 

 

Zájemcům pošlu podrobnější informace e-mailem. Z praktických důvodů prosím o tyto údaje: Váš věk, bydliště, mobil a e-mail.

 

 

Budu se těšit, … ať žijí podzimní prázdniny!!!Usmívající se

 

 

P.S.: Pište nejlépe e-mailem.

 

 

P. Jiří Šindelář CSsR

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

 

Aktualizováno Středa, 11 Listopad 2009 00:00
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

strechaV 44
DSC_0273.30072013
DSC_8295
PC094709
P1010074-9
P1010101-14