Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Vltava 12.-16.7.2009: Připravujeme vodácké putování pro mládež PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Úterý, 30 Červen 2009 13:01

vltava2006Uprostřed léta vyrážíme opět s partou mladých lidí do jižních Čech na vodácké putování. Možností, na kterou řeku se vydat, bylo letos více. Vyhrála to vodácky i kulturně atraktivní Vltava. Má-li někdo vážný zájem, může se k nám ještě přidat…

 

 

 

 

 

 

 

Vltavu splujeme v úseku Vyšší Brod - Č. Budějovice. To je vodácká klasika, kolem vody je perfektní zázemí - tábořiště, půjčovny lodí apod. Kolem řeky jsou i krásné hrady a zámky, příroda, město Č. Krumlov, starobylé kláštery cisterciáků...

Vltava uspokojí každého vodáka a je vhodná i pro začátečníky. Poplujeme na kanoích či raftech, podle okolností. Noclehy předpokládám ve vlastních stanech a jídlo z vlastních zásob nebo co si kdo koupí po cestě u vody. Na vodě strávíme celkem čtyři dny pondělí-čtvrtek.

Lodě, pádla, popř. plovací vesty objednám, počítejte s částkou ca 500 Kč/osoba. Poplatky v tábořištích jsou 50-70 Kč/osoba/den. Jídlo se dá u vody koupit za běžné ceny v obchodech či restauracích. Doporučuji vzít si alespoň 250 Kč na den. Celá akce vás tak vyjde asi na 1500 Kč. S sebou spacák, karimatku, pláštěnku, boty do vody, něco na převlečení, doklady, peníze, léky, pokrývku hlavy, opalovací krém. Je praktické si věci rozdělit a zabalit do igelitek. Vše uložíme do plastových barelů (1barel=2lidé=1jedna kanoe) a vezeme s sebou v lodích. Neberte si s sebou velké zásoby, protože vše si povezeme s sebou v lodích.

Zatím máme partu deseti mladých lidí, v případě zájmu se můžete ještě někdo přihlásit. Je třeba mít věk alespoň 18 let (nebo písemný souhlas rodičů) a trochu rozumu. Každý z účastníků jede na vlastní nebezpečí. Mohu poradit či pomoci s čímkoli, ale nemohu nikoho u vody hlídat.

 

 

Předpokládaný harmonogram:

 

Neděle 12.7. – odjezd z Tasovic kolem 16.00 do Vyššího Brodu (ca 3 hodiny) misijním autem (8-9 lidí). Možná je i individuální doprava – dejte mi vědět, kdo pojede jinak.

Pondělí 13.7. – dopoledne si vyzvedneme lodě a proběhne vodácký rychlokurz na souši i na vodě. Po obědě vyrazíme na řeku a doplujeme do Rožmberka, kde se utáboříme.

Úterý 14.7. – po snídani si sbalíme věci a vyrazíme na vodu, doplujeme do Č. Krumlova.

Středa 15.7. – dle situace doplujeme na Zlatou Korunu nebo až na Dívčí Kámen.

Čtvrtek 16.7. – zakončíme plavbu v Č. Budějovicích (kolem 15.00). Návrat do Tasovic ve večerních hodinách. V Tasovickém klášteře redemptoristů je možno přenocovat nebo zůstat ještě pár dní spolu s misionáři.

 

Případné dotazy mi posílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  

 

Těším seSmích.

 

Tasovice, dne 30.6.2009

P. Jiří Šindelář CSsR

 

 

Aktualizováno Pátek, 13 Listopad 2009 20:30
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

Tuchow201148
P1010143-4
7-2
DobraticeObn201146
P1010006-8
z08