Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Naše „misijní" Tříkrálová sbírka 3.-4.1.2009 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Sobota, 03 Leden 2009 17:53

tkrlovka09-1Na začátku nového roku mají děti ještě volno, studenti sem tam jen nějakou tu zkoušku a pracující lidé jsou většinou ještě doma. Venku je zima, na zahrádce se pracovat nedá a sedět pořád u televize také není ono. U nás na jihomoravském venkově nastal ideální čas vyrazit na „Tříkrálovou sbírku“Smile

 

Všechno začalo už v pátek 2. ledna v brněnské katedrále. Sjížděli se sem koledníci z různých koutů brněnské diecéze. Na mši sv. s panem biskupem se vypravili i naše děti a mládež z Tasovic, Hodonic a Krhovic. Pan biskup nám slíbil, že se během našeho koledování za nás bude modlit.

Na druhý den jsme hned ráno vyrazili mezi lidi. Nešlo nám ale jen o to vybrat co nejvíce peněz na dobrou věc, měli jsme ještě jiný – misijní úkol. Když jsme chodili dům od domu, přáli jsme lidem vše do nového roku, děkovali jim za jejich dar do sbírky a osobně předávali pozvánky s programem oslav 100 let svatořečení zdejšího rodáka sv. Klementa Hofbauera (zde: http://www.lidovemisie.cz/index.php/ke-staeni-mainmenu-37?func=fileinfo&id=8 )

V některých našich farnostech se konala Tříkrálová sbírka vůbec poprvé. I přesto nás zdejší lidé přijímali většinou vlídně. Také pro některé z koledníků to byla nová zkušenost, někteří z nás se vydali do ulic vůbec poprvé. Poznali jsme tak zase lépe lidi, kteří tu s námi ve farnosti žijí, ale do kostela nechodí, viděli jsme jak bydlí, měli jsme možnost s nimi krátce promluvit a o to nám misionářům i místním koledníkům hlavně šlo.

 

Foto:

http://www.lidovemisie.cz/index.php/fotogalerie/category/56 

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Leden 2009 20:22
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010049-7
IMG_1259
DSC_0027
P1010118-1