Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Naše exercicie v Krakově 3.-7.11.2008 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiri-Sindelar   
Pátek, 07 Listopad 2008 17:23
exerckrakovRedemptoristé si mají každý rok vykonat osmidenní duchovní cvičení - exercicie. Je to jejich povinnost i právo, jak uvádí řeholní pravidla. Platí to samozřejmě i pro misionáře, kteří se rozhodli strávit polovinu exercicií mezi spolubratry v Polsku.

Varšavská provincie redemptoristů pořádá každoročně několik tzv. "provinciálních exercicií". Jsou to duchovní cvičení pro kněze a řeholníky zvláště z řad redemptoristů.

S P. Tomášem jsme si tedy vzali týden volna a vyrazili do kláštera redemptoristů v Krakově, kam se sjelo na exercicie asi 30 redemptoristů z Polska, Čech a Běloruska. Oba dva jsme v tomto městě před lety studovali, a bylo příjemné vrátit se do míst, kde nám bylo hodně dáno.

obrapmmup2.jpgExercicie vedl zástupce provinciála P. Piotr Chyla. Od rána do večera se zde střídala modlitba, přednášky, besedy a odpočinek. Krásné chvíle s Pánem Ježíšem jsme trávili zvláště během mší svatých v kostele Panny Marie Matky Ustavičné Pomoci. K tomu všemu patřila i milá a obohacující setkání se spolužáky, profesory a přáteli.

Tento požehnaný čas ztišení, odpočinku a modlitby bude však již zítra vystřídán dalším cestováním a misijní prací. Z exercicií se vydáme rovnou na severní Moravu, kde na nás čekají tři menší farnosti - Rychaltice, Hukvaldy a Hájov.

P. Jiří Šindelář CSsR

Aktualizováno Pondělí, 17 Listopad 2008 21:36
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

PC094675
ZarosiceLovcice2011100
IMG_1259
DSC_0034
MogilnoII2010 050-1
misieBlovice 091