Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Svatobořice-Mistřín 21.-25.1.2011: Jak jsme prožili obnovu misií ve farnosti? PDF Tisk Email
Pátek, 28 Leden 2011 21:33

obnSva-Mis2011Nebudu zapírat, na tuto obnovu jsem se už delší dobu těšil. Koncem ledna nebývá v žádném kostele moc teplo a misionáři i farníci v tomto čase někdy pěkně vymrznou, ale ve Svatobořicích-Mistříně to neplatí! Mají tam nejteplejší kostel v EU, a kdo nevěří, ať tam běží!:)

Byl jsem velmi rád, že tamní nový farář, P. ThDr. Josef Vysloužil PhD, souhlasil s obnovou misií v tomto čase a že nám vytvořil u sebe na faře příznivé podmínky pro práci i společenství.

Také mnozí farníci si udělali čas na obnovu misií v tomto příjemném prostředí. Již v průběhu duchovní obnovy přicházely od věřících ústní i písemné reakce typu:

„Drazí misionáři, chci Vám poděkovat za obnovu misií, které právě probíhají ve Svatobořicích-Mistříně. Opět jsou plné síly a povzbuzení k víře. Když vidím jak je plný kostel a všichni tam jdou s nadšením, je to ohromné, děláte to opravdu dobře, byli jste pro Pána výborná volba. Škoda je jenom, že to nadšení nevydrží stále, že za čas opět spadneme do toho stereotypu. Já vím, že zaleží na každém z nás, ale abychom něco cokoliv dobře dělali, potřebujeme povzbuzovat a vy jste toho důkazem, jak ohromný dar jste dostali od Pána. Za to Pánu velké díky. Ze srdce Vám přeji, aby Vás Vaše poslání stále naplňovalo a přinášelo spoustu radosti a síly, aby jste ještě spoustu duší potěšili a povzbudili. S vroucí modlitbou za Vaše povolání“.

Jeden z hlasů byl ale i velmi kritický. Kritika směřovala především na přílišnou „lidovost“ v jednom z našich vystoupení. Za ten názor také děkujeme, protože potřebujeme tzv. „zpětné zrcátko“, abychom neusínali na vavřínech, ale bděli a modlili se i za sebe. 

 

Malá statistika

Svatobořice-Mistřín

Počet obyvatel

3540

Nedělní bohoslužby

400-450

Ranní program

70-90

Večerní program

130-175

Svátost smíření

136

Pomazání nemocných

78

Promítání filmu

65

Teologická přednáška

68

Setkání pro mládež

21

Návštěvy nemocných

12

 

Na závěr duchovní obnovy bylo slyšet z řad farníků, že se nevidíme naposled. Máme z toho radost a už se těšíme na setkání 19.3. u nás v Tasovicích u Znojma během hlavní pouti „Pekařů, cukrářů a ctitelů“, kteří přijíždějí na pouť do rodiště sv. Klementa Marie Hofbauera (1751 – 15.3.1820)  – pekaře, kněze, misionáře a našeho spolubratra redemptoristy.

Pouť se sice koná na slavnost sv. Josefa, ale spadá již do postního období. Proto vybízíme tradiční účastníky nejen k ochutnávce pečiva, sladkostí a produktů místních vinařů (farníků), ale i k soustředěné účasti na duchovním programu, který začíná v 15.00 a k upřímné svátosti smíření s Bohem, církví, se sebou i s bližními.

A na konec: noví pekaři a cukráři, z naší republiky i ze zahraničí, jsou i se svými výrobky na této pouti vždy vítáni, a to nejen všemi účastníky, ale především patronem jejich cechu – sv. Klementem M. Hofbauerem (další informace P. Tomasz Waściński, tel. 604 712 015).

 

P. S. Zprávu je třeba chápat jako osobní svědectví misionářů, ne jako celkové hodnocení farnosti. Uvítáme i Vaše komentáře, které můžete vložit k tomuto článku sami nebo je poslat e-mailem na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Fotogalerie z obnovy misií 21.-25.1.2011:

http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/obnova-misii/gallery/105

 

Připomínáme lidové misie v r. 2009:

http://www.lidovemisie.cz/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/38-zpravy-z-roku-2009/171-lidove-misie-ve-svatoboicich-mistin-212-132009

 

Požehnané dny,

 

P. Tomasz Waściński & P. Jiří Šindelář

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Úterý, 01 Únor 2011 15:05
 

Komentáře

0 Ryan 2017-11-15 19:16 #6

Оборудование и средства индивидуальной защиты

Check out my homepage ... http://dez-market.ru: http://dez-market.ru

Citovat
+1 KV 2011-02-02 21:38 #5

Dobrý večer, děkujeme za odkaz na fotogalerii z obnovy lidových misií v naší farnosti. Fotografie jsme si hned prohlíželi a jsme za ně opravdu rádi, protože jsme neměli možnost být na každé mši či škole modlitby. Musím říct, že ty 4 dny byly velmi zajímavé a díky Vám jsem ve víře postoupila zase o něco dál. Upřímné bohudík zato. Pokud nám to výjde, určitě přijedeme na pouť pekařů k Vám do Tasovic. Požehnané dny Vám i otci Tomáši. KV.

Citovat
0 Jiri-Sindelar 2011-02-02 17:51 #4

Citace Helena:

Chvála Kristu! Milí bratři, děkuji za krásné dny při obnově misií u nás. A také za krásné fotografie našeho kostelíčka a hřbitova při ranním slunci. Myslím, že obnova přinesla nám farníkům spoustu nové duševní energie a posílila nás ve víře. Poslední úterní večerní bohoslužba byla super. Hodně zdraví a požehnané dny přeje Helena.


Milá paní Heleno, děkuji za pěkný komentář k článku ohledně obnovy misií ve vaší farnosti. Ano, ty ranní fotky mají něco do sebe, škoda, že jsem jen nestihl fotky ještě za poledne, kdy slunce přešlo na druhou stranu kostela... je to i s vaším krásným hřbitovem velmi promodlené a působivé místo.
Díky i za kladnou reakci na závěrečnou bohoslužbu, slyšel jsem to ze zpovědnice, jak to v kostele žije! Občas je třeba se uvolnit, zasmát se a na to má P. Tomáš jedinečné osobní charisma:) Víme, že pořád by to tak nešlo, ale pro jednou snad ano. Myslím, že to byl pro mnoho lidí srdečný závěr duchovní obnovy. Požehnané dny, P. Jiří Š.

Citovat
0 Helena 2011-02-02 16:28 #3

Chvála Kristu! Milí bratři, děkuji za krásné dny při obnově misií u nás. A také za krásné fotografie našeho kostelíčka a hřbitova při ranním slunci. Myslím, že obnova přinesla nám farníkům spoustu nové duševní energie a posílila nás ve víře. Poslední úterní večerní bohoslužba byla super. Hodně zdraví a požehnané dny přeje Helena.

Citovat
0 Maria 2011-02-01 11:33 #2

Zdravím Vás, děkuji za Vaše zprávy, u kterých se vždy zastavím, vím, měla bych to dělat častěji, zastavit se u Boha, myslet na sebe i na své bližní, také na Vás, možná by to bylo více než pracovat … řešit … M.

Citovat
0 Lu 2011-01-28 22:12 #1

Dobry vecer o. Jiri, moc Vas zdravim... Dnes jsem, byla v praci, ale porad vzpominam a žiju z uplnyulych dni... byl to tak pozehnany cas... jsem moc stastna, ze jsem mohla zazivat a zazivam opravdovou Radost... prave jsem si volala s kamaradkou a vnima to tak podobne jako ja... Vam i o. Tomasovi chceme moc podekovat, za to vsecko, cim jste nas obdarovali... Myslime na vas v modlitbach, at je Buh s vama... Mejte pozehnany cely tyden a tesim se navidenou... At se Vam dari! Lu.

Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód Obnovit

Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

P1010141-6
DSC_0356
P1010094-8
P1010019-19
ZarosiceLovcice2011082
P1010224-1