Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Svatobořice-Mistřín 21.-25.1.2011: Jak jsme prožili obnovu misií ve farnosti? PDF Tisk Email
Pátek, 28 Leden 2011 21:33

obnSva-Mis2011Nebudu zapírat, na tuto obnovu jsem se už delší dobu těšil. Koncem ledna nebývá v žádném kostele moc teplo a misionáři i farníci v tomto čase někdy pěkně vymrznou, ale ve Svatobořicích-Mistříně to neplatí! Mají tam nejteplejší kostel v EU, a kdo nevěří, ať tam běží!:)

Byl jsem velmi rád, že tamní nový farář, P. ThDr. Josef Vysloužil PhD, souhlasil s obnovou misií v tomto čase a že nám vytvořil u sebe na faře příznivé podmínky pro práci i společenství.

Také mnozí farníci si udělali čas na obnovu misií v tomto příjemném prostředí. Již v průběhu duchovní obnovy přicházely od věřících ústní i písemné reakce typu:

„Drazí misionáři, chci Vám poděkovat za obnovu misií, které právě probíhají ve Svatobořicích-Mistříně. Opět jsou plné síly a povzbuzení k víře. Když vidím jak je plný kostel a všichni tam jdou s nadšením, je to ohromné, děláte to opravdu dobře, byli jste pro Pána výborná volba. Škoda je jenom, že to nadšení nevydrží stále, že za čas opět spadneme do toho stereotypu. Já vím, že zaleží na každém z nás, ale abychom něco cokoliv dobře dělali, potřebujeme povzbuzovat a vy jste toho důkazem, jak ohromný dar jste dostali od Pána. Za to Pánu velké díky. Ze srdce Vám přeji, aby Vás Vaše poslání stále naplňovalo a přinášelo spoustu radosti a síly, aby jste ještě spoustu duší potěšili a povzbudili. S vroucí modlitbou za Vaše povolání“.

Jeden z hlasů byl ale i velmi kritický. Kritika směřovala především na přílišnou „lidovost“ v jednom z našich vystoupení. Za ten názor také děkujeme, protože potřebujeme tzv. „zpětné zrcátko“, abychom neusínali na vavřínech, ale bděli a modlili se i za sebe. 

 

Malá statistika

Svatobořice-Mistřín

Počet obyvatel

3540

Nedělní bohoslužby

400-450

Ranní program

70-90

Večerní program

130-175

Svátost smíření

136

Pomazání nemocných

78

Promítání filmu

65

Teologická přednáška

68

Setkání pro mládež

21

Návštěvy nemocných

12

 

Na závěr duchovní obnovy bylo slyšet z řad farníků, že se nevidíme naposled. Máme z toho radost a už se těšíme na setkání 19.3. u nás v Tasovicích u Znojma během hlavní pouti „Pekařů, cukrářů a ctitelů“, kteří přijíždějí na pouť do rodiště sv. Klementa Marie Hofbauera (1751 – 15.3.1820)  – pekaře, kněze, misionáře a našeho spolubratra redemptoristy.

Pouť se sice koná na slavnost sv. Josefa, ale spadá již do postního období. Proto vybízíme tradiční účastníky nejen k ochutnávce pečiva, sladkostí a produktů místních vinařů (farníků), ale i k soustředěné účasti na duchovním programu, který začíná v 15.00 a k upřímné svátosti smíření s Bohem, církví, se sebou i s bližními.

A na konec: noví pekaři a cukráři, z naší republiky i ze zahraničí, jsou i se svými výrobky na této pouti vždy vítáni, a to nejen všemi účastníky, ale především patronem jejich cechu – sv. Klementem M. Hofbauerem (další informace P. Tomasz Waściński, tel. 604 712 015).

 

P. S. Zprávu je třeba chápat jako osobní svědectví misionářů, ne jako celkové hodnocení farnosti. Uvítáme i Vaše komentáře, které můžete vložit k tomuto článku sami nebo je poslat e-mailem na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Fotogalerie z obnovy misií 21.-25.1.2011:

http://www.lidovemisie.cz/cs/fotogalerie/obnova-misii/gallery/105

 

Připomínáme lidové misie v r. 2009:

http://www.lidovemisie.cz/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/38-zpravy-z-roku-2009/171-lidove-misie-ve-svatoboicich-mistin-212-132009

 

Požehnané dny,

 

P. Tomasz Waściński & P. Jiří Šindelář

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Aktualizováno Úterý, 01 Únor 2011 15:05
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

poutPekariTasovice2011-38
poutPekariTasovice2011-11
PC094622
_MG_0582
DobraticeVojkovice2009040
DSC_1234